Trwa nabór wniosków do ZUS o wyprawkę szkolną

1
ZUS Oddział w Giżycku

Początek roku szkolnego coraz bliżej i rodzice już  zaczynają ponosić wydatki związane z wyprawką dla swoich uczących się dzieci. Pomocny w pokryciu choćby częściowych kosztów na zakup plecaków, zeszytów czy przyborów szkolnych  jest program „Dobry Start”, czyli dodatkowe 300 zł.

– Środki z programu „Dobry Start” przysługują wszystkim uczniom w wieku od 7 do 20 lat,  a w przypadku dzieci z orzeczoną  niepełnosprawnością do 24 lat. Wsparcie jest niezależne  od wysokości dochodów rodziców. Warto jednak pamiętać, że 300 plus nie obejmuje dzieci uczęszczających do żłobków, przedszkoli i zerówek, a także studentów, nawet jeśli mieszczą się w uprawniającym do świadczenia przedziale wiekowym –   Informuje   Katarzyna Krupicka, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego.

Aby otrzymać środki z programu „Dobry Start”, rodzice lub opiekunowie dziecka muszą złożyć do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wniosek. Mogą to zrobić na kilka sposobów, lecz przekazanie dokumentów musi obyć się wyłącznie elektronicznie. Najprostszą i najszybszą metodą jest skorzystanie z aplikacji mobilnej mZUS. Wnioskujący mają także do dyspozycji   Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, portal Emp@tia oraz bankowość elektroniczna.

Zainteresowanie dodatkowymi środkami jest bardzo duże. Zaledwie w ciągu 6 tygodni do ZUS-u w województwie warmińsko-mazurskim  wpłynęło blisko 90,6 tys. wniosków.  To 76 proc. wszystkich dokumentów, które zostały złożone w ubiegłym roku.

Wnioski przyjmowane są od 1 lipca, a ostateczny termin ich złożenia mija  30 listopada danego roku. Osoby, które złożą wniosek do końca sierpnia, otrzymają przelew 300 zł najpóźniej 30 września.

Katarzyna Krupicka

regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
października 15.go

Szkoda,że pominięto przedszkolaków. Tam też trzeba kupić wyprawkę!