Trwa akcja “NURD”

0

Reklamuj się na GIZYCKO.INFO. Sprawdź naszą ofertę 


Dzisiaj, 21 maja br funkcjonariusze giżyckiej drogówki prowadzą działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Głównym celem działań jest egzekwowanie przestrzegania przepisów mających ścisły związek z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego, policjanci zwracają uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

Akcja prowadzona jest od wczesnych godzin rannych. Działania policyjne „NURD” mają na celu dyscyplinowanie zarówno kierujących, jak i pieszych. Są ukierunkowane na zapobieganie i zwalczanie zachowań powodujących główne zagrożenie dla pieszych w ruchu drogowym. W ramach działań policjanci zwracają uwagę na zachowanie kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądają się, czy piesi nie łamią przepisów ruchu drogowego.

Warto przypomnieć, że uczestników ruchu drogowego obowiązują zasady ostrożności i ograniczonego zaufania. Mimo, że dotyczą wszystkich, to podwójnie zdeterminowani do ich stosowania powinni być piesi, którzy przy wypadku i kontakcie z pojazdem zawsze przegrają. Ostrożny pieszy to taki, który podczas przekraczania jezdni, bez względu na posiadane pierwszeństwo, pamięta o obserwacji pojazdów upewniając się, czy kierowca prawidłowo reaguje na jego obecność na drodze. Co istotne kierujący pojazdem widząc znak informacyjny o przejściu dla pieszych powinien zgodnie z przepisem zmniejszyć prędkość, a zwiększyć uwagę.

Źródło: KPP Giżycko

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze