Trwa akcja „NURD”

0

Dzisiaj, 21 maja br funkcjonariusze giżyckiej drogówki prowadzą działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Głównym celem działań jest egzekwowanie przestrzegania przepisów mających ścisły związek z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego, policjanci zwracają uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

Akcja prowadzona jest od wczesnych godzin rannych. Działania policyjne „NURD” mają na celu dyscyplinowanie zarówno kierujących, jak i pieszych. Są ukierunkowane na zapobieganie i zwalczanie zachowań powodujących główne zagrożenie dla pieszych w ruchu drogowym. W ramach działań policjanci zwracają uwagę na zachowanie kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądają się, czy piesi nie łamią przepisów ruchu drogowego.

Warto przypomnieć, że uczestników ruchu drogowego obowiązują zasady ostrożności i ograniczonego zaufania. Mimo, że dotyczą wszystkich, to podwójnie zdeterminowani do ich stosowania powinni być piesi, którzy przy wypadku i kontakcie z pojazdem zawsze przegrają. Ostrożny pieszy to taki, który podczas przekraczania jezdni, bez względu na posiadane pierwszeństwo, pamięta o obserwacji pojazdów upewniając się, czy kierowca prawidłowo reaguje na jego obecność na drodze. Co istotne kierujący pojazdem widząc znak informacyjny o przejściu dla pieszych powinien zgodnie z przepisem zmniejszyć prędkość, a zwiększyć uwagę.

Źródło: KPP Giżycko

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze