Trofea z olimpiady i wycieczka do Trójmiasta

0

Trofea  z olimpiady przekazane

Trzy drużyny z naszego gimnazjum: DesertedbyIdeas, unDIcided i Factory
of Diversity dzisiaj –  29.04.2016r. oficjalnie przekazały puchary, które zdobyły
za zajęcie I i II miejsca na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności we Wrocławiu
oraz tabliczkę „Szkoła Kreatywności i Innowacji 2016” na ręce dyrektora szkoły
Zygmunta Marciniaka. Zajmą zaszczytne miejsce w reprezentacyjnej gablocie.
Kto chce zobaczyć ? zapraszamy do szkoły…

Wycieczka do Trójmiasta -czyli przepis na zapakowanie ogromu atrakcji w jeden dzień.

W czwartek 28 kwietnia mieszanka uczniów z Gimnazjum w Wilkasach zebrało się o 5 rano aby wyruszyć w stronę Wschodzącego Słońca ku długo wyczekiwanej wycieczce.

Stacja I: Muzeum Narodowym w Gdańsku, gdzie naszym głównym celem stał się słynny obraz Memlinga: „Sąd ostateczny”. Wszyscy mieliśmy okazje podziwiać wspaniały i okazały tryptyk mogąc na własne oczy ujrzeć wszystkie szczegóły jak i odkryć symbolikę którą naszpicowany był obraz.

Po szybkim wyjściu udaliśmy się do obowiązkowego punktu wycieczki: Fontanny Neptuna na Starym Mieście, szybka przechadzka i chwilę później wysiadamy w Sopocie, aby pospacerować po nadmorskim molo. Pogoda dopisywała: słońce świeciło a lekki wiatr sprawił, że wszyscy zrelaksowani udaliśmy się do atrakcji na którą najbardziej cieszyli się nasi szkolni Koszykarze – Jump City.

Hala pełna trampolin już na początku zrobiła na nas duże wrażenie, a po krótkiej rozgrzewce wszyscy mogli skakać robić salta, fikołki wsady –cokolwiek dusza zapragnie.

Po godzinnej zabawie przyszedł czas na zakupy w największym Centrum Handlowym w 3-mieście: Rivierze. Każdy miał okazję coś zjeść ,a nawet kupić sobie kreację na spektakl w Teatrze muzycznym w Gdyni. Musical „Grease” rozpoczął się o 19, a dzięki dobrym miejscom zrobił na wszystkich duże wrażenie.

Gdy show dobiegło końca wszyscy zdumieni poszliśmy do autobusu, aby wrócić do domu.

Mimo, że droga była długa to nie było miejsca na nudę, dzięki koncertom klasy IIIB jakimi raczyli nas zabawiać. Jak sami widzicie grafik był napięty, tym bardziej zaskakującym jest, że naszym opiekunom: Pani Dulko ,Joannie Obolewicz , Mariuszowi Gulmontowiczowi udało się dopilnować abyśmy nigdzie się nie spóźnili.

Myślę, że ta wycieczka była dobrym przerywnikiem dla nas wszystkich od codziennej rutyny, teraz czekamy już tylko na dni turystyki!

G.F. IIIb

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze