„Trenuj z wojskiem” – jest termin bezpłatnego szkolenia w Giżycku. Ruszyły zapisy

0

Projekt bezpłatnych szkoleń wojskowych w całej Polsce wraca już od września i potrwa do końca października. Hasłem tej edycji jest „Trenuj z wojskiem – sam i w grupie”.

Wojsko otwiera się jeszcze szerzej i zaprasza do udziału ochotników indywidualnych, ale przede wszystkim grupy. Mogą to być dowolne środowiska – urzędy, stowarzyszenia, związki, zakłady pracy, firmy, kluby, itd.

„Trenuj z wojskiem” to podstawowe, krótkie (8-godzinne), bezpłatne, profesjonalne przeszkolenie wojskowe. Prowadzone w jednostkach wojskowych przez wykwalifikowany personel wojskowy. To inicjatywa prospołeczna i proobronna.

„Trenuj z wojskiem – sam i w grupie” jest już 4. edycją tego projektu. Do tej pory w naszych szkoleniach wzięło udział prawie 20 tys. Polaków. Warto pokreślić, że ponad 98% uczestników wyraża zadowolenie z uczestnictwa w szkoleniu i wskazuje, że spełniło ich oczekiwania. A 99% zamierza polecić je swoim bliskim i znajomym – przekazuje mjr Sławomir Filipczuk z Wojskowego Centrum Rekrutacji w Giżycku.

W Giżycku szkolenie w ramach tego projektu odbędzie się  23 września 2023r. (sobota), w godz. 8.00 – 16.00, na obiektach 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej. Żołnierze 15GBZ będą uczyć min. jak posługiwać się bronią, zakładać maskę, przekażą podstawy przetrwania (SERE) oraz technik wali w bliskim kontakcie, będzie można także rzucić granatem.

Ponadto każdy szkolony dowie się jak się bronić i gdzie schronić w razie ataku, ostrzału, czy kryzysu. To opcja dla wszystkich, którzy chcą czuć się bardziej bezpiecznie i pewnie. A to wszystko w profesjonalny sposób i w bardzo przystępnej formie – dodaje mjr Sławomir Filipczuk.

Nabór trwa do godz. 13.00 dnia poprzedzającego szkolenie.

Zgłoszenie na szkolenie

Wystarczy zgłoszenie do jednostki wojskowej. W zgłoszeniu wystarczy podać imię i nazwiskonumer telefonuwiek i adres poczty elektronicznej – można do tego wykorzystać email, telefon, komunikator, media społecznościowe lub zgłoś się osobiście – wszystkie te formy są dopuszczalne.

Zalecamy, aby zgłoszenie do uczestnictwa w szkoleniu wysyłać drogą mailową na adres: 15bz.rzecznik@ron.mil.pl lub telefonicznie na numer: 723-251-615.

(Wojskowe Centrum Rekrutacji w Giżycku) 

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze