Trasa Giżycko-Kętrzyn. Pieszy potrącony przez trzy samochody

5

We wtorek, 5 marca na drodze W592 w okolicach miejscowości Pożarki (trasa Giżycko-Kętrzyn) doszło do potrącenia 62-letniego mężczyzny przez trzy pojazdy.

Do zdarzenia doszło wczoraj (5 marca) parę minut przed godz. 18.30. Policjanci z Kętrzyna otrzymali zgłoszenie o potrąceniu pieszego na drodze W592 niedaleko miejscowości Pożarki. Okazało się, że 64-letni mężczyzna kierując osobowym nissanem potrącił idącego środkiem drogi 62-letniego mieszkańca Pożarek.

Pieszy szedł jezdnią poza obszarem zabudowanym nie mając na sobie żadnych elementów odblaskowych. Było już ciemno, więc kierujący samochodem zbyt późno zobaczył mężczyznę, by móc w porę zahamować i uniknąć zderzenia. Bezpośrednio po zdarzeniu na leżącego na jezdni pieszego najechał 39-letni kierujący pojazdem volkswagen, a następnie jadący za nim 80-letni kierujący samochodem marki Hyundai.

Z relacji świadka wynikało, że 62-latek był pijany. Pieszy przytomny z obrażeniami kończyn dolnych trafił do szpitala w Kętrzynie. Z uwagi na to, że od mężczyzny była wyczuwalna woń alkoholu, pobrano mu krew. Kierowcy byli trzeźwi.

Zdarzenie mogłoby mieć zupełni inny finał, gdyby pieszy miał na sobie jakikolwiek element odblaskowy. Teraz policjanci ustalają wszelkie okoliczności tego wypadku.

Źródło: KWP Olsztyn

Subskrybuj
Powiadom o
guest

5 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Zbyszek

Do trzech razy sztuka 🙂 Wszystkie szanse wykorzystał na raz 🙂

Agniehaha

Może pijaczyna się czegoś nauczy i następnym razem nie wylezie na jezdnię. Przez takich typów inni mogą mieć problemy. Nienawidzę pijaków!

Kris

Taki sam człowiek jak i ty ,a może to ktoś z twoich bliskich?

ze wsi

Miał chłopina pecha 😀

ja

do trzech razy sztuka