Trasa Giżycko-Kętrzyn. Pieszy potrącony przez trzy samochody

5

We wtorek, 5 marca na drodze W592 w okolicach miejscowości Pożarki (trasa Giżycko-Kętrzyn) doszło do potrącenia 62-letniego mężczyzny przez trzy pojazdy.

Do zdarzenia doszło wczoraj (5 marca) parę minut przed godz. 18.30. Policjanci z Kętrzyna otrzymali zgłoszenie o potrąceniu pieszego na drodze W592 niedaleko miejscowości Pożarki. Okazało się, że 64-letni mężczyzna kierując osobowym nissanem potrącił idącego środkiem drogi 62-letniego mieszkańca Pożarek.

Pieszy szedł jezdnią poza obszarem zabudowanym nie mając na sobie żadnych elementów odblaskowych. Było już ciemno, więc kierujący samochodem zbyt późno zobaczył mężczyznę, by móc w porę zahamować i uniknąć zderzenia. Bezpośrednio po zdarzeniu na leżącego na jezdni pieszego najechał 39-letni kierujący pojazdem volkswagen, a następnie jadący za nim 80-letni kierujący samochodem marki Hyundai.

Z relacji świadka wynikało, że 62-latek był pijany. Pieszy przytomny z obrażeniami kończyn dolnych trafił do szpitala w Kętrzynie. Z uwagi na to, że od mężczyzny była wyczuwalna woń alkoholu, pobrano mu krew. Kierowcy byli trzeźwi.

Zdarzenie mogłoby mieć zupełni inny finał, gdyby pieszy miał na sobie jakikolwiek element odblaskowy. Teraz policjanci ustalają wszelkie okoliczności tego wypadku.

Źródło: KWP Olsztyn

5
Dodaj swój komentarz

avatar
3 Comment threads
2 Thread replies
0 Obserwujący
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
KrisZbyszekAgniehahajaze wsi Recent comment authors
  Subskrybuj  
najnowsze najstarsze najwięcej głosów
Powiadom o
Zbyszek
Gość
Zbyszek

Do trzech razy sztuka 🙂 Wszystkie szanse wykorzystał na raz 🙂

Agniehaha
Gość
Agniehaha

Może pijaczyna się czegoś nauczy i następnym razem nie wylezie na jezdnię. Przez takich typów inni mogą mieć problemy. Nienawidzę pijaków!

Kris
Gość
Kris

Taki sam człowiek jak i ty ,a może to ktoś z twoich bliskich?

ze wsi
Gość
ze wsi

Miał chłopina pecha 😀

ja
Gość
ja

do trzech razy sztuka