Ciało 44-letniego mieszkańca powiatu ełckiego wyłowiono z jeziora Druglin Duży w Rożyńsku w gminie Ełk. Mężczyzna z dwoma kolegami wypłynął na ryby. Ich łódź przewróciła się na jeziorze. Dwóch z nich zdołało dopłynąć do wyspy na jeziorze, 44-latek zaginął pod wodą. Pod nadzorem miejscowej prokuratury wyjaśniane są wszelkie okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Wczoraj (01.05.2017) około godz. 14:00 zakończyły się poszukiwania 44-letniego wędkarza, który dzień wcześniej wpadł do jeziora. Mężczyzna z dwoma kolegami wypłynął łódką na ryby na jeziorze Druglin Duży w Rożyńsku w gminie Ełk. W pewnym momencie łódka przewróciła się. Dwóch mężczyzn dopłynęło do najbliższego brzegu, trzeci zaginął pod wodą. Dzięki temu, że wędkarze mieli przy sobie wodoodporny telefon udało im się wezwać pomoc. Jeden z nich został hospitalizowany ze względu na stan wychłodzenia organizmu. Drugi został zatrzymany w komendzie.

Z dotychczasowych ustaleń policjantów wynika, że mężczyźni wcześniej razem pili alkohol i w chwili zdarzenia znajdowali się pod jego wpływem.

Strażacy, płetwonurkowie i policjanci od razu po zgłoszeniu rozpoczęli poszukiwania 44-latka. Ciało mężczyzny zostało odnalezione w wodzie przy pomocy sonaru, blisko 24 godziny po wypadku.

Pod nadzorem prokuratury rejonowej w Ełku wyjaśniane są dokładne okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Źródło: KWP Olsztyn (AKdN/TM)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze