Reklama

Wzmożony ruch na drogach regionu oraz zmienne warunki atmosferyczne sprawiły, że sierpniowy weekend nie należał do najspokojniejszych. W porównaniu do ubiegłorocznego weekendu sierpniowego na warmińsko- mazurskich drogach doszło do mniejszej liczby wypadków, niestety odnotowano więcej ofiar – zabitych i rannych. Policjanci ujawnili także więcej nietrzeźwych za kierownicą.

W sobotę 13 sierpnia br. na drogach Warmii i Mazur doszło do 8 wypadków, w których 4 osoby poniosły śmierć, a 12 zostało rannych. Policjanci odnotowali tego dnia 65 kolizji drogowych.

–  Bardzo zmienna pogoda, mokra nawierzchnia oraz niedostosowanie prędkości do  warunków panujących na drodze, wykonywanie niebezpiecznych manewrów miało swoje tragiczne skutki- mówi mł. insp. Mariusz Tański z WRD KWP w Olsztynie.

Kilka minut po godzinie 9.00, w pobliżu miejscowości Sterławki Małe na drodze wojewódzkiej 592, kierujący osobowym oplem zjechał na pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. Niestety w wyniku zderzenia śmierć na miejscu poniosła 68-letnia kobieta. Kierujący oplem z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.

Przed godziną 12.00 funkcjonariusze zostali powiadomieni o wypadku drogowym, do którego doszło w miejscowości Brzeźno Mazurskie na trasie Dąbrówno – Działdowo. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu pod nadzorem prokuratora wynika, że 42-letna kobieta jadąca w kierunku Działdowa na łuku drogi zjechała na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się z jadącym z naprzeciwka samochodem dostawczym. W wyniku zderzenia siedząca na kierownicą forda kobieta poniosła śmierć na miejscu. Niestety nie udało się również uratować jej 8-letniej córki. Do szpitala został przewieziony pasażer forda oraz kierowca dostawczego Mitsubishi. Na miejscu pod nadzorem prokuratora przez kilka godzin pracowali policjanci z technikiem kryminalistyki, którzy zabezpieczali wszystkie ślady.

W tym samym czasie na krajowej 7 doszło do kolejnego wypadku drogowego. W okolicach Rychnowa, jak wstępnie ustalili policjanci, kierowca forda focusa jadący w kierunku Warszawy również zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z samochodem marki WV Multivan. Cztery osoby, które jechały fordem zostały przetransportowane do szpitala. Z drugiego samochodu, którym podróżowało troje pasażerów, jeden trafił do szpitala.

Przed godziną 12.00 na trasie miedzy Barczewem, a Jezioranami doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący skodą z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z kierującym audi. W wyniku tego zdarzenia śmierć na miejscu poniósł kierujący skodą. Droga na miejscu wypadku była przez kilka godzin zablokowana.

Do groźnego wypadku doszło także w poniedziałek przed godziną 6.00 rano w Nowym Mieście Lubawskim.

Policjanci, którzy pojechali na miejsce zastali tam dwa zastępy straży pożarnej gaszące ogień powstały w wyniku zderzenia się dwóch samochodów. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący volkswagenem pasatem nie dostosował prędkości do warunków ruchu w wyniku czego zjechał na przeciwległy pas i uderzył w prawidłowo jadącego mercedesa sprintera.

W wypadku poszkodowane zostały cztery osoby: kierujący volkswagenem i jego pasażerka oraz kierujący i pasażer busa. Wszyscy trafili do szpitali.

Ze wstępnych informacji wynika, że sprawca zdarzenia był nietrzeźwy. Jego samochód nie posiadał aktualnych badań technicznych.

KWP Olsztyn/BB/EP/KW

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze