Giżyccy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, w którym zginął 49 – letni motocyklista.

Do tego tragicznego zdarzenia doszło wczoraj (17.09.2020 r.) około godziny 12:30 na drodze krajowej nr 59 w miejscowości Wejdyki gm. Ryn.

Pracujący na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że motocyklista na łuku drogi w lewo stracił panowanie nad jednośladem i uderzył w nadjeżdżającą z naprzeciwka cysternę.

49 – letni obywatel Litwy, który kierował motocyklem, pomimo szybko udzielonej pomocy i przeprowadzonej akcji ratunkowej, zmarł na miejscu. Kierowca cysterny był trzeźwy.

Policjanci zabezpieczyli miejsce wypadku i wprowadzili objazdy. Następnie pod nadzorem prokuratury przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczyli ślady i przesłuchali świadków.

Źródło: KPP Giżycko

Subskrybuj
Powiadom o
guest

7 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Czytelnik

Z ustawienia pojazdów wynika że do zderzenia doszło na łuku drogi ale w prawo, a nie w lewo jak napisano w artykule. Przy nadmiernej prędkosci pojazdu (motocykla) na łuku drogi wynosi nas zawsze na zewnątrz łuku, czyli przy łuku w lewo motocyklista wylądował by w krzakach, a nie pod cięzarówka jadacą z przeciwka.

Skalar

Patrz odwrotnie od strony cysterny jest w lewo.

kala

z taką wypaczoną kierownicą nic dziwnego że wyleciał z winkla,tym się nieda kierować.

gal

jakie znaczenie ma w tej informacji wzmianka, że kierowca ciężarówki był trzeźwy ? kierujący motocyklem stracił panowanie nad pojazdem…

Gość

Mianowicie takie znaczenie że gdyby nie był trzeźwy to by nikt nie szukal winy w motocykliście

Pipi

I nikt nie zwróciłby mu życia…

rasmi

Kluczowe.