Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej 22 lutego odzyskali Toyotę Land Cruser o wartości 250 tys. zł i Lexusa o wartości 35 tys. zł.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Braniewie w trakcie kontroli granicznej sprawdzili, że auto, którym podróżuje obywatel Rosji jest poszukiwane i widnieje w kilku bazach danych jako utracone na terytorium Polski. Okazało się, że 49-letni Rosjanin zakupił na raty samochód osobowy marki Toyota Land Cruser w Polsce, pojechał do Rosji i nie spłacał zobowiązań wynikających z umowy leasingowej. Wartość pojazdu to 250 tys. zł.

Natomiast na drogowym przejściu granicznym w Grzechotkach funkcjonariusze SG podczas sprawdzania legalności pochodzenia pojazdu stwierdzili, że Lexus, którego kierowcą jest 60-letni Rosjanin widnieje w bazach danych do zatrzymania, ponieważ został skradziony w Moskwie. Wartość auta to 35 tys. zł.

Kierowcy wraz z samochodami zostali przekazani funkcjonariuszom Policji w Braniewie, którzy prowadzą dalsze czynności w sprawach.

W-M Odział Straży Granicznej 

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze