To już pewne. Koniec maseczek, izolacji, kwarantanny

3

W czwartek rano minister zdrowia ogłosił, że od poniedziałku 28 marca zniesiony zostaje obowiązek zakrywania nosa i ust. Wyjątkiem są podmioty lecznicze, czyli przychodnie i szpitale. Obowiązek zakrywania twarzy dotyczy zarówno pracowników, jak i pacjentów.

Podjąłem decyzję o zniesieniu od 28 marca obowiązku noszenia maseczek, nie dotyczy to podmiotów leczniczych, tam nadal będzie obowiązek zakrywania twarzy. Rekomenduję jednak noszenie maseczek w miejscach dużych skupisk ludzkich – przekazał Adam Niedzielski.

Ministerstwo Zdrowia znosi także izolację. Pacjenci zidentyfikowani jako pozytywni będą musieli sami się izolować w domu – podał resort.

Druga decyzja to zniesienie izolacji domowej oraz kwarantanny domowej dla współdomowników, ale również wszystkich kwarantann, związanych z przyjazdem do Polski — dodał Niedzielski.

Wyjaśnił, że pacjenci, u których test wykryje zakażenie koronawirusem, będą na zwykłych zasadach otrzymywali zwolnienia lekarskie i będą, mając świadomość zagrożenia, musieli sami izolować się w domu. – Tymi izolacjami nie będzie już zarządzał sanepid – podkreślił Niedzielski.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
niech zyje wolność i swoboda

uj z wirusem

uj

uj z ujem

ehh

Tenże sam minister powiedział, że jest temu przeciwny. Zaleca dalsze korzystanie z maseczek. Wirus nie wyginął.