Tłumaczył, że znalazł słoik z białym proszkiem. W kieszeni miał amfetaminę

0

Policjanci zatrzymali 20-letniego mężczyznę podejrzanego o posiadanie narkotyków. Mężczyzna amfetaminę schowaną miał w foli w kieszeni bluzy oraz w domu w słoiku. 

W środę (29.09) przed południem węgorzewscy kryminalni zauważyli dwóch mężczyzn stojących na uboczu przy samochodzie. Mężczyźni tłumaczyli, że spotkali się aby porozmawiać.

W kieszeni jednego z nich funkcjonariusze znaleźni biały proszek zawinięty w folię aluminiową. 20-latek oświadczył, iż jest to amfetamina. W trakcie przeszukania domu zatrzymanego mundurowi ujawnili słoik z białym proszkiem – informują funkcjonariusze z KPP Węgorzewo

Mieszkaniec gminy Węgorzewo wyjaśniał, że znalazł ten słoik z białym proszkiem i skorzystał z okazji biorąc go do domu. Teraz policjanci ustalają źródło pochodzenia narkotyku. Zabezpieczone środki odurzające zostaną poddane badaniom laboratoryjnym.

Kara przewidziana za posiadanie np. amfetaminy to 3 lata pozbawienia wolności. Jednocześnie ustawa przewiduje zaostrzenie kary – w sytuacji, gdy podejrzany posiada przy sobie znaczną ilość substancji psychoaktywnych – do 10 lat więzienia.

(źródło: KPP Węgorzewo af/rj)

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze