TIR z Powiatu Saalekreis z darami dla uchodźców dotarł do Giżycka

0

11 kwietnia na zaproszenie Starosty Giżyckiego dotarł do Giżycka, z zaprzyjaźnionego z Powiatem Giżyckim Powiatu Saalekreis w Niemczech, samochód ciężarowy z darami dla uchodźców z Ukrainy.

Kontakty partnerskie zaowocowały i w tym przypadku. Nasi przyjaciele z Saalekreis przygotowali kilkanaście palet darów, wśród których były m.in. produkty żywnościowe, sanitarno-higieniczne, łóżka, materace i śpiwory, pościel, ręczniki, woda mineralna, nowa odzież i obuwie. Produkty żywnościowe i sanitarno-higieniczne zostały przekazane Związkowi Ukraińców w Polsce koło w Giżycku, natomiast łóżka, materace, śpiwory, pościel, itp. zostaną wykorzystane w razie potrzeby do organizacji miejsc zakwaterowania.

Pomocy w czynnościach rozładunku udzielili niezawodni i niezastąpieni żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej 41 Batalionu Lekkiej Piechoty w Giżycku.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego transportu w szczególności Panu Landratowi Hartmutowi Handshak i ppłk Adamowi Książakowi za wsparcie grupą żołnierzy. 

(Starostwo Powiatowe w Giżycku)

fot. Starostwo Powiatowe w Giżycku
fot. Starostwo Powiatowe w Giżycku
fot. Starostwo Powiatowe w Giżycku
fot. Starostwo Powiatowe w Giżycku
fot. Starostwo Powiatowe w Giżycku
Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze