Terytorialsi z Giżycka oddali krew. „To najcenniejszy dar, jaki można podarować drugiej osobie”

1

Prawie 5l – tyle krwi, za pośrednictwem krwiobusa oraz stacji krwiodawstwa Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, oddali giżyccy żołnierze 41. Batalionu Lekkiej Piechoty w ramach kolejnej akcji oddawania krwi.

W zeszłym tygodniu żołnierze 4. Warmińsko – Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej kolejny raz dołączyli do akcji honorowego krwiodawstwa. Pomimo nieprzychylnej aury chętnych nie brakowało.

Akcja żołnierzy była odpowiedzią na apele placówek medycznych związana z uzupełnieniem zasobów krwi. Pojawiła się obawa, że krwi może zabraknąć.

Dlatego też żołnierze postanowili kolejny raz oddać krew. Dzięki współpracy z Wojskowym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa mogli to zrobić za pośrednictwem  krwiobusa, który przyjechał do giżyckiej jednostki.

Do tego, jak ważne jest oddawanie krwi dla innych, nie trzeba nikogo przekonywać. To przecież najcenniejszy dar, jaki można podarować drugiej osobie – podsumowują żołnierze.

Oddawanie krwi to bardzo ważny aspekt działań przeciwkryzysowych WOT. Na stronach centrów krwiodawstwa i krwiolecznictwa można znaleźć informacje dotyczące bieżącego stanu zapasów krwi i jej składników. 

(41BLP w Giżycku)

Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Miejscowy

Brawo!