Terytorialsi pamiętają. 101 urodziny kpt. Walerii Tejszerskiej z Giżycka

1

W niedzielę, 21 stycznia w obecności najbliższej rodziny, żołnierzy oraz władz lokalnych, swoje 101 urodziny obchodziła kpt. Waleria Tejszerska, mieszkanka Giżycka -zasłużona kombatantka Armii Krajowej.

Przybyłych gości powitała Ewa Romanowska – opiekun Pani Walerii. Po zdmuchnięciu świeczek na torcie, szanowna jubilatka odebrała moc życzeń, gratulacji, kwiatów i prezentów.

Z okazji jubileuszu, żołnierze 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej złożyli życzenia w imieniu własnym, oraz pracowników Resortu Obrony Narodowej przekazując list gratulacyjny i wojskowy ryngraf, upamiętniający jubileusz. Żołnierze wyrazili wdzięczność za wierną i patriotyczną służbę Pani Kapitan, która swoje młode lata poświęciła na walkę o niepodległą Polskę.

Jubileusz był okazją do wspomnień. Mieliśmy również okazję usłyszeć niezwykłe koleje losu naszej bohaterki. Od początku istnienia 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej opiekujemy się kombatantami AK. Jako formacja jesteśmy spadkobiercami tradycji Armii Krajowej. Spotkania z kombatantami to dla nas żywa lekcja historii, często niezapisana w książkach. Był to dla mnie ogromny zaszczyt, że mogłem przebywać i rozmawiać z Panią Kapitan Walerią– podkreśla żołnierz 4W-MBOT.

Pani Kapitan dumna i szczęśliwa dziękowała wszystkim za modlitwę i wspólne świętowanie jej 101 urodzin. Ujęła wszystkich swą dobrą formą i znakomitą pamięcią. Receptę na długowieczność upatruje w modlitwie.

(info.: Zespół prasowy 4W-MBOT) 

Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
zacny wiek

200 lat!!!