Teraz możesz sprawdzić jakość powietrza w swojej okolicy

8

Giżycko jako pierwsze miasto w naszym regionie zainstalowało i uruchomiło system czujników jakości powietrza. Zostały one rozlokowane na terenie całego miasta, szczególnie w pobliżu miejsc gdzie mieszkańcy skarżyli się na uciążliwe zadymienie.

Sieć czujników objęła 8 punktów pomiarowych: Urząd Miejski, Port Ekomarina, Powiatowy Urząd Pracy, boisko/ plac zabaw przy ul. Kajki, Szkoła Podstawowa Nr 4, Szkoła Podstawowa Nr 3, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Fundacja Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich.

Czujniki wskazują aktualny poziom zapylenia pyłami PM2.5 i PM10. Dzięki czytelnym infografikom giżycczanie łatwo sprawdzą bieżący stan powietrza w pobliżu swojego domu, pracy czy szkoły swojego dziecka.

KLIKNIJ TUTAJ by odwiedzić stronę z odczytami

Źródło: UM Giżycko/mojegizycko.pl

8
Dodaj swój komentarz

avatar
4 Comment threads
4 Thread replies
0 Obserwujący
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
MyślącyM.Vortexz miastaVortex Recent comment authors
  Subskrybuj  
najnowsze najstarsze najwięcej głosów
Powiadom o
Myślący
Gość
Myślący

Zakupione powieszone i dajcie nam spokój !!!!!! No bo czym biedni ludzie mają palić – muszą się ogrzewać i słusznie. Może święty Mikołaj tym się zajmuje???????

Vortex
Gość
Vortex

ten cały pomiar to pic na wodę i fotomontaż Rozumiem ,że propaganda ale na taką skalę ?

z miasta
Gość
z miasta

A dlaczego pic na wodę?

Vortex
Gość
Vortex

bo na Kajki sąsiad palił oponę i czujnik tego nie wychwycił – wiało w druga stronę :)). Dwa czujniki oddalone od siebie w odległości 300 m co takiego mierzą rozkład na danym obszarze czy w danym punkcie ? Jaka jest specyfikacja urządzeń pomiarowych ? Jaka jest metodyka wykonywania pomiaru ? Kupili czujniki za ponad 1000 zł ale chyba tylko po to by w apce na smartfonie było widać coś. Jakiego charakteru są zanieczyszczenia, źródła w danym miejscu itp itd. A najlepiej może niech ktoś wstawi DTR i specyfikację użytych urządzeń pomiarowych będzie wszystko bardziej jasne, że to pic na wodę… Czytaj więcej »

M.
Gość
M.

Giżycko, to nie Katowice, mamy czyste powietrze. Zbędny wydatek…jak zawsze

bolo
Gość
bolo

Tak jak psi wybieg na którym nie biegają psy

M.
Gość
M.

Psi wybieg to spoko sprawa, ale taki z prawdziwego zdarzenia. A tu mamy osiatkowany kwadrat.

Vortex
Gość
Vortex

Ale się uśmiałem – rozmieszczono urządzenia pomiarowe w miejscach rzadko uczęszczanych :))))
Raki podobno też żyją tylko w czystej wodzie – w kanale giżyckim również – a zapomniałem, że to nie Rak polski bo ten to już tylko hodowlany.

Trzeba było na środku Niegocina umieścić urządzenie pomiarowe – to włodarze mogliby nawet Giżycko podciągnąć pod miasto uzdrowiskowe z niespotykaną jakością powietrza na całym świecie.