„Teatr przy stoliku” w GOKiR Wilkasy

0

Zbliżający się Międzynarodowy Dzień Teatru był okazją do spotkania się z aktorami Teatru przy Stoliku z Olsztyna. Wiesława Szymańska i Marian Czarkowski przedstawili oryginalne teksty wybitnych poetów i satyryków, twórców kabaretu literackiego, m.in. Mariana Hemara, Juliana Tuwima, Adama Asnyka, Jeremiego Przybory i Jonasza Kofty. Ze swadą i humorem czytali je, pan Marian zaś wplatał znane utwory sprzed lat śpiewane z towarzyszeniem gitary.

Świetne teksty, znakomita muzyka i uniwersalne prawdy o odwiecznej walce płci poczyniły z opowieści pod nazwą „Za dawno, za dobrze się znamy” wdzięczny materiał do śmiechu, jak i refleksji. Opowiadając o związku kobiety i mężczyzny od wiosny po jesień życia wprawiły widzów w doskonały nastrój, wywołując u nich na przemian salwy śmiechu i spontaniczne brawa. Nic dziwnego więc, że owacją na stojąco dziękowali przybyłej ekipie za mistrzowską interpretację.

Sala widowiskowa Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji wypełniła się prawie po brzegi, co świadczy o tym, że sztuka teatralna jest źródłem rozrywki, ale także natchnienia. Pokazała tutaj, że nie tylko wzrusza oraz daje radość, jednoczy także artystów i publiczność we wspólnym przeżywaniu spektaklu.

Serdecznie dziękujemy za wprowadzenie w arkana tej sympatycznej opowieści przez Elżbietę Lenkiewicz, która ją zaadaptowała i wyreżyserowała. Mimo zaledwie dwóch osób na scenie obecni byli wprost wniebowzięci obejrzaną sztuką, prosząc organizatorów na zakończenie o jak najwięcej takich propozycji.

(Tekst, foto.: GOKiR Wilkasy) 

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze