Tau, Kali oraz Taco Hemingway na Mazury Hip-Hop Festiwal 2016!

0

Organizatorzy najstarszej w Polsce plenerowej imprezy hiphopowej ogłosili kolejnych headlinerów tegorocznego festiwalu! Na 15 jubileuszowej odsłonie MHHF wystąpią również Tau, Kali oraz Taco Hemingway. Dołączą oni tym samym do już potwierdzonych O.S.T.R.-a, Tedego, Sokoła i Marysi Starosty, Hemp Gru, Te-Trisa, Quebonafide, Miuosha oraz Mielzky’ego. Trzydniowe święto hip-hopu w giżyckiej Twierdzy Boyen odbędzie się w dniach 21-23 lipca 2016.

 Video-zapowiedź Tau: https://www.youtube.com/watch?v=rijZyNuuFx8

                                                                                                                                        Tau to nietuzinkowy raper, producent muzyczny i założyciel wytwórni Bozon Records.
W 2008 roku – jeszcze jako Medium – opublikował demo „Seans spirytystyczny”, wymieniane w gronie najlepszych podziemnych płyt z tego okresu. W 2010 roku ukazał się nielegal „Alternatywne źródło energii”. 2011 rok to czas oficjalnego debiutu na scenie muzycznej płytą „Teoria Równoległych Wszechświatów” (Asfalt Records), okrzykniętej odkryciem roku. Medium wyrusza w trasę koncertową, a towarzyszy mu DJ Funktion. Rok później premierę ma dwupłytowe wydawnictwo „Graal”, które pomimo bardzo osobistych utworów i często kontrowersyjnych treści związanych z wiarą, polskością i tożsamością, zaliczone zostało do jednej z najlepszych płyt 2012 roku. W lutym 2013 Medium opuszcza Asfalt Records i powołuje do życia własną wytwórnię pod nazwą Bozon Records. Przypieczętowaniem jego duchowej przemiany jest zmiana pseudonimu na Tau. Owocem ostatnich lat pracy artystycznej są zaś albumy „Remedium” (2014) oraz „Restaurator” (2015).

Kali jest jednym z najpopularniejszych obecnie twórców, reprezentujących hardcore’owy nurt polskiego hip-hopu. Krakowianin – obecny na scenie od końca lat 90. – muzyczne szlify zdobywał najpierw w ramach składu Intoksynator, a następnie (przez blisko dekadę) w ramach Firmy, której był współzałożycielem. Z Tadkiem, Bosskim, Pomidorem i Popkiem Kali wydaje szereg płyt – „Z dedykacją dla ulicy” (2002), „Przeciw kurestwu i upadkowi zasad” (2008) oraz „Nielegalne rytmy kontynuacja” (2009). W 2010 roku Kali opuszcza szeregi Firmy, decydując się na działalność solową i w ramach promowanej przez siebie Ganja Mafii. Owocem tych działań jest aż pięć wydanych do dziś studyjnych krążków: „50/50” (2011), „Gdy zgaśnie słońce” (2012), „Krime Story” (2016), a także powstałych we współpracy z Paluchem – „Milion dróg do śmierci” (2013) – oraz „Sentymentalnie” (2014) stworzonego razem z Gibbsem.

Taco Hemingway rozbłysł na muzycznej scenie z siłą supernowej. Raper ma na koncie dwie cieszące się olbrzymią popularnością EP-ki: „Trójkąt warszawski” oraz „Umowa o dzieło”. Obie wypuścił w 2015 roku własnym sumptem wespół z producentem Rumakiem (później ich reedycja – także winylowa – ukazała się nakładem Asfalt Records). Fenomen jego popularności to niepowtarzalny styl, którego kanwę stanowią nie tylko charakterystyczny wokal, ale przede wszystkim błyskotliwe i często auto-ironiczne teksty, podejmujące słodko-gorzką tematykę życia współczesnych młodych dorosłych w Polsce.

Link do wydarzenia na fb: https://www.facebook.com/events/925328167503283

Wkrótce kolejne odsłony line-upu, ale już dziś organizatorzy zapowiadają „kilkanaście niezapomnianych koncertów” czołówki polskiego hip-hopu oraz jubileuszową bitwę freestyle’owa o Twierdzę Boyen. Tradycyjnie rozdane zostaną też autorskie festiwalowe nagrody, czyli „Złote Felgi”. Już wkrótce poznamy pierwsze nominacje w kategoriach: „Całokształt Twórczości” oraz „Płyta Roku”. Trwa również konkurs na najlepszy support festiwalowy z atrakcyjnymi nagrodami: https://www.facebook.com/events/1754202198141001

Bilety i karnety można zamawiać przez stronę: http://www.mazuryhiphopfestiwal.pl/sklep/

Mazury Hip Hop Festiwal 2016 | Świętujemy XV-lecie!

21-23.07.2016 | Giżycko | Twierdza Boyen

Line-up: O.S.T.R. | Tede | Sokół i Marysia Starosta | Hemp Gru | Quebonafide | Tau | Te-Tris | Kali | Miuosh | Taco Hemingway | Mielzky | TBA…

Bądź na bieżąco – subskrybuj festiwalowe social media:

MHHF fb: https://www.facebook.com/MazuryHipHopFestiwal

MHHF insta: https://www.instagram.com/mazuryhiphopfestiwal/

MHHF twitter: https://twitter.com/MHHFGizycko

MHHF youtube: https://www.youtube.com/user/MazuryHipHopFestiwal

snapchat: MHHFGizycko

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze