Taneczny sukces studentów Giżyckiego UTW

1

III Jarocki Festiwal Taneczny  odbył się 23 listopada br. w Olsztynie. Na tej wojewódzkiej imprezie zaprezentowało się 16 zespołów uniwersytetów i akademii III wieku z Olsztyna, Braniewa,  Elbląga, Nidzicy, Morąga i oczywiście z Giżycka.

Seniorzy tańczyli zumbę, taniec towarzyski solo i w parach, była również kategoria freestyle. Nasz Giżycki UTW reprezentowały dwa zespoły tj. zespół ludowy „Złota Jesień” i 3 pary z sekcji tańca towarzyskiego. Zespoły przygotowali do występu Piotr Stankiewicz i Mariusz Korzeb.

Giżyckie zespoły zdobyły trzy puchary:  dwa drugie miejsca w poszczególnych kategoriach i puchar dla najsympatyczniejszego solisty Józefa Postój.

Zespół „Złotą Jesień” reprezentowali w Olsztynie Piotr Stankiewicz, Jadwiga Wińczo, Czeslawa Aptazy, Andrzej Niedźwiedzki, Józef Postój, Janina Szałaj, Zbigniew Krukowski, Krystyna Janik.

Z kolei sekcję tańca towarzyskiego : Janina Szwarc, Jerzy Opęchowski, Danuta Żyjewska, Jan Żyjewski, Ireneusz Zbróg, Urszula Wyszyńska- Zbróg

Grupą opiekowała się dyrektor Giżyckiego Uniwersytetu III Wieku Ewa Ostrowska, obecna była również w Olsztynie Przewodnicząca Rady Słuchaczy Danuta Poć i studentka Maria Gamdzyk.

Ewa Ostrowska
Dyrektor Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej

Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
rafalski

Gratulacje