Tak się śpieszyła na przygotowania weselne, że straciła prawo jazdy

3

Pośpiech nie zawsze się opłaca. Kierująca skodą, która spieszyła się na przygotowania weselne straciła prawo jazdy z uwagi na to, że przez teren zabudowany jechała z prędkością 102 km/h. Policjanci apelują o zdjęcie nogi z gazu i stosowaniu się do przepisów ruchu drogowego.

Wczoraj, 19 lutego br funkcjonariusze giżyckiej drogówki dokonywali pomiaru prędkości w Giżycku na ulicy Obwodowej. Kilka minut po godz. 11:00 na radarze funkcjonariusze odczytali pomiar prędkości 102 km/h z jaką poruszał się samochód osobowy marki skoda. Zatrzymanym do kontroli kierowcą, okazała się mieszkanka powiatu węgorzewskiego, która nie kwestionowała swojego zachowania na drodze. Przyznała się do złamania przepisów drogowych i jak oświadczyła jej pośpiech i nadmierna prędkość wynikają z tego, że spieszyła się na przygotowania weselne.

W efekcie za popełnione wykroczenie, 37-latka otrzymała mandat karny w wysokości 400 złotych i 10 punktów karnych, oraz zgodnie z art. 135 ust. 1a. Ustawy Prawo o ruchu drogowym funkcjonariusze zatrzymali kierującej prawo jazdy za czynu polegającego na kierowaniu pojazdem z prędkością przekraczającą dopuszczalną o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym. Dokument uprawniający do kierowania zostanie przesłany do właściwego starosty, gdzie zostaje wydana decyzja administracyjna skutkująca zatrzymaniem tego dokumentu na okres 3 miesięcy, w przypadku popełnienia tego wykroczenia pierwszy raz.

Źródło: KPP Giżycko

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Lolo80
Lolo80
24 lutego 2019 12:10

Ale pech

Kierowca
Kierowca
20 lutego 2019 19:51

Na obwodowce spokojnie mozna podniesc limit do 70,tylko wtedy kasy nie bedzie gdzie trzepac.

atomek
atomek
20 lutego 2019 17:37

Ciekawe jak bedzie ten ślub wspominać xD Yanosik na przyszłość by jej się przydał