Tak się śpieszyła na przygotowania weselne, że straciła prawo jazdy

3

Pośpiech nie zawsze się opłaca. Kierująca skodą, która spieszyła się na przygotowania weselne straciła prawo jazdy z uwagi na to, że przez teren zabudowany jechała z prędkością 102 km/h. Policjanci apelują o zdjęcie nogi z gazu i stosowaniu się do przepisów ruchu drogowego.

Wczoraj, 19 lutego br funkcjonariusze giżyckiej drogówki dokonywali pomiaru prędkości w Giżycku na ulicy Obwodowej. Kilka minut po godz. 11:00 na radarze funkcjonariusze odczytali pomiar prędkości 102 km/h z jaką poruszał się samochód osobowy marki skoda. Zatrzymanym do kontroli kierowcą, okazała się mieszkanka powiatu węgorzewskiego, która nie kwestionowała swojego zachowania na drodze. Przyznała się do złamania przepisów drogowych i jak oświadczyła jej pośpiech i nadmierna prędkość wynikają z tego, że spieszyła się na przygotowania weselne.

W efekcie za popełnione wykroczenie, 37-latka otrzymała mandat karny w wysokości 400 złotych i 10 punktów karnych, oraz zgodnie z art. 135 ust. 1a. Ustawy Prawo o ruchu drogowym funkcjonariusze zatrzymali kierującej prawo jazdy za czynu polegającego na kierowaniu pojazdem z prędkością przekraczającą dopuszczalną o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym. Dokument uprawniający do kierowania zostanie przesłany do właściwego starosty, gdzie zostaje wydana decyzja administracyjna skutkująca zatrzymaniem tego dokumentu na okres 3 miesięcy, w przypadku popełnienia tego wykroczenia pierwszy raz.

Źródło: KPP Giżycko

3
Dodaj swój komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Obserwujący
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Lolo80Kierowcaatomek Recent comment authors
  Subskrybuj  
najnowsze najstarsze najwięcej głosów
Powiadom o
Lolo80
Gość
Lolo80

Ale pech

Kierowca
Gość
Kierowca

Na obwodowce spokojnie mozna podniesc limit do 70,tylko wtedy kasy nie bedzie gdzie trzepac.

atomek
Gość
atomek

Ciekawe jak bedzie ten ślub wspominać xD Yanosik na przyszłość by jej się przydał