Za zbyt szybką jazdę grożą mandaty, punkty karne i utrata prawa jazdy. Przekonał się o tym kierowca Skody Fabia, który został zatrzymany wczoraj (04.06.2017) przez giżyckich mundurowych na  ulicy Obwodowej.

Mieszkaniec Warszawy przez teren zabudowany jechał zbyt szybko, miernik prędkości wskazał 127 km/h na dopuszczalnej pięćdziesiątce. I to właśnie było powodem kontroli drogowej. W efekcie kierowca przyjął mandat karny w wysokości 400 złotych, 10 pkt. karnych i za pokwitowaniem oddał funkcjonariuszom swoje prawo jazdy, które stracił na okres najbliższych 3 miesięcy.

Przypominamy, że to policjant w czasie kontroli drogowej, po stwierdzeniu np. przekroczenia prędkości, zatrzymuje kierowcy prawo jazdy i przesyła je do właściwego starosty, który wydaje decyzję administracyjną i formalnie zatrzymuje dokument. Za pierwszym razem zatrzymanie prawa jazdy następuje na okres 3 miesięcy. Jeśli mimo to kierowca dalej będzie prowadzić auto bez uprawnień i zostanie zatrzymany, ten okres przedłuży się do 6 miesięcy. Natomiast kolejna „wpadka” bez prawa jazdy zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

KPP Giżycko

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze