Szybki przelew do Wielkiej Brytanii – czas realizacji i opłaty

0

Zapewne nie raz zdarzyło Ci się wysyłać pieniądze za granicę. W momencie, gdy zależy Ci na ekspresowym transferze gotówki, skomplikowane i przeciągające się procedury bankowe są w stanie sprawić, że Twoje pieniądze na koncie docelowym znajdą się dopiero za kilka dni, a cała operacja przyprawia Cię o zawrót głowy. Jak szybko i tanio oraz za czyim pośrednictwem wysłać pieniądze do Wielkiej Brytanii?

Przelewy nie tylko w bankach

Idealną alternatywą tradycyjnych banków dla osób ceniących sobie ekspresowy transfer gotówki za granice są firmy wykonujące szybkie przelewy pieniężne. Sprawdź ofertę EasySend, która oprócz oszczędności czasu gwarantuje także oszczędność pieniędzy. Atrakcyjny kurs walut oraz przystępne opłaty za transfer to nie jedyne plusy takiego rozwiązania. Większość z firm działa na terenie całej Unii Europejskiej, a zlecenie wysłania przelewu można zrobić, nawet nie wychodząc z domu.

EasySend specjalizuje się w przelewach do Wielkiej Brytanii, a łącznie obsługuje aż 28 krajów w całej Europie. Podobnym zasięgiem mogą pochwalić się e-kantory, które zyskują coraz większą popularność oraz przelewy bankowe typu SEPA. Korzystanie z przelewów bankowych typu SWIFT zaleca się osobom transferującym gotówkę poza strefę Unii Europejskiej.

Opłaty za wykonanie przelewu zagranicznego

To właśnie wysokość prowizji przelewu oraz czas zrealizowania operacji wpływa na wybór formy wysyłki pieniędzy za granicę. Tradycyjne banki oferujące przelewy gotówki typu SWIFT pobierają za nie bardzo wysokie opłaty. Związane jest to z szerokim zasięgiem. Taką operację możemy wykonać w każdej walucie i do każdego kraju na Świecie. Kolejnym pośrednikiem, który nakłada bardzo wysokie prowizje na zagraniczne przelewy, jest kantor Internetowy.

W przypadku transferu gotówki do Wielkiej Brytanii korzystniejszą opcją mogą okazać się przelewy bankowe SEPA, które zawężają swój zasięg tylko i wyłącznie do krajów Unii Europejskiej oraz Szwajcarii. Podobnie sytuacja wygląda u firm pośredniczących w zagranicznych operacjach. Charakteryzują się one podobnym zasięgiem i równie podobnymi opłatami za przelew. Większość renomowanych firm oferuje bezpłatną pierwszą i co 10. operacje, a prowizja za pozostałe wynosi zaledwie kilka złotych.

Czas realizacji zlecenia

Niezależnie od tego, czy wysyłamy pieniądze tradycyjnym przelewem bankowym, e-kantorem lub za pośrednictwem firm pośredniczących w zagranicznych przelewach, decydującym czynnikiem jest czas zaksięgowania gotówki na koncie realizatora transferu. Im wcześniej kwota będzie gotowa do przelewu, tym szybciej znajdzie się na koncie odbiorcy.

Standardowe procedury firm pośredniczących, internetowych kantorów i przelewów bankowych SEPA gwarantują dostarczenie wcześniej umówionej kwoty w terminie jednego dnia roboczegoTradycyjne przelewy bankowe typu SWIFT transferują gotówkę maksymalnie 3 dni.

Decydując się na korzystanie z usług firm pośredniczących w przelewach zagranicznych mamy możliwość wyboru opcji, dzięki której realizacja transferu pieniędzy nie będzie trwała więcej niż kilkanaście minut. Warto jednak pamiętać, że weekendy i dni wolne od pracy, a także wszelakie święta w kraju docelowego przelewu mogą wpłynąć na wydłużenie czasu realizacji operacji.

[ARTYKUŁ SPONSOROWANY]