Szybcy i pijani na drogach naszego powiatu

0

Pomimo wielu apeli i ostrzeżeń, nadal są wśród nas tacy, którzy decydują się kierować pojazdami pod wpływem alkoholu i rażąco przekraczać dozwoloną prędkość. Wczoraj policjanci zatrzymali kierowcę, który jechał audi mając 3 promile alkoholu w organizmie oraz trzech piratów drogowych, którzy pędzili przez teren zabudowany przekraczając prędkość 100 km/h. 

Funkcjonariusze giżyckiej drogówki wczoraj, 26 lutego 2019 r. w miejscowości Konopki Wielki gm. Miłki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego audi, który jechał bez wymaganych świateł oraz pasów bezpieczeństwa. Podczas kontroli okazało się, że kierowca jest nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało, że 36-letni kierowca miał w organizmie 3 promile alkoholu.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości 36-latkowi grozi kara pozbawienia wolności do lat dwóch oraz kara pieniężna. Mężczyzna nie uniknie także odpowiedzialności za popełnione wykroczenie.

Ponadto na drogach powiatu, giżyccy policjanci dokonywali pomiaru prędkości. Wczoraj na radar wpadło trzech kierowców, którzy jadąc przez teren zabudowany, rażąco przekroczyli prędkość, co spowodowało utratę prawa jazdy na okres trzech miesięcy oraz postępowanie mandatowe za popełnione wykroczenie w ruchu drogowym.

Pierwszy kierowca do kontroli drogowej został zatrzymany około godz: 11.30 w m. Wyszowate gm. Miłki. Pomiar prędkości wskazał 109 km/h. Drugi z kierowców około godz: 14.30 pędził audi z prędkością 111 km/h przez m. Miłki. Natomiast trzeci z kierowców został zatrzymany do kontroli drogowej w m. Konopki Wielkie gm. Miłki. Kierowca skody jechał z prędkością 110 km/h.

Źródło: KPP Giżycko

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze