Szukali pracy za granicą i zostali oszukani!

0

Pod koniec września na jednym z lokalnych portali internetowych oraz na stronie ogólnopolskiej ukazało się ogłoszenie o pracy w Anglii przy składaniu kartonów. Dwoje mieszkańców Pisza zainteresowało się ofertą i odpowiedziało na ogłoszenie. Wyjazd organizował Michał W.

Warunkiem uzyskania pracy było przesłanie skanów zakupionych biletów do miejscowości Birmingham w Anglii oraz wpłacenie depozytu w wysokości 2200 złotych na pokrycie kosztów zakwaterowania. Mieszkaniec Pisza oraz jego koleżanka spełnili te warunki. O szczegółach pracy w Anglii rozmawiali telefonicznie z Michałem W. Kontaktowali się z nim drogą e-mailową.

Na początku października oboje pojechali autobusem do Birmingham w Anglii, gdzie zamierzali podjąć pracę. Godzinę przed dotarciem na miejsce mieli zadzwonić do Michała W., aby ustalić dalsze szczegóły. Już wówczas nie było kontaktu z mężczyzną. Na szczęście w Anglii Polacy mieli znajomego, który przyjechał po nich na przystanek i zawiózł pod wskazany adres. Tam drzwi otworzyła Angielka, która… o niczym nie wiedziała.

Nie pomogły wielokrotne telefony do Michała W. Mężczyzna nie odbierał i przestał odpowiadać na e-maile. Zadzwonili do niego z innego numeru telefonu. Michał W. odebrał połączenie rozmawiając po angielsku i zaprzeczał, aby organizował komukolwiek pracę za granicą.

Policjanci prowadzą czynności mające na celu ustalenie sprawcy niekorzystnego rozporządzania mieniem poprzez wprowadzenie w błąd zainteresowanych co do wyjazdu do pracy w Anglii. Oszustowi grozi nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Jeśli Michał W. oszukał także inne osoby proszone są one o zgłaszanie się do Komendy Powiatowej Policji w Piszu przy ul. Armii Krajowej 1 celem złożenia zawiadomienia w tej sprawie.

(ASz) KWP OLSZTYN

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze