Szpital w Giżycku będzie szczepił przeciwko COVID-19

3

Szpital w Giżycku będzie szczepił przeciwko COVID-19 swoich pracowników i personel innych jednostek. Giżycki szpital znalazł się na liście tzw. szpitali węzłowych, którą w poniedziałek opublikowało Ministerstwo Zdrowia. Wkrótce też mamy poznać listę poradni w naszym regionie, które zgłosiły się do akcji szczepień przeciwko Covid.

W tzw. szpitalach węzłowych, których jest w Polsce 509, będzie szczepiony personel medyczny i niemedyczny przeciw COVID-19. Szpitale węzłowe zaszczepią swój personel, ale także personel innych jednostek, m.in. szpitali, przychodni i aptek.

Na liście znajdziemy również inne szpitale z regionu m.in Kętrzyna, Węgorzewa, Gołdapi czy Ełku.

Jak informuje Ministerstwo Zdrowia, szczepienie medyków i pracowników administracyjno-technicznych placówek medycznych i aptek rozpocznie się przed akcją szczepienia populacyjnego. Część szpitali zadeklarowało zaszczepienie tylko swojego personelu i te szpitale nie są ujęte, jako szpitale węzłowe. W szpitalach węzłowych zostanie zaszczepiony personel tych szpitali, ale także innych jednostek, w tym aptek, czy przychodni.

Do 20 grudnia szpitale węzłowe będą zbierać dane personelu medycznego i niemedycznego, który zostanie zaszczepiony w konkretnym szpitalu węzłowym.

LISTA SZPITALI

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Zzz

No aż jestem ciekawa ilu to lekarzy chętnie przyjmie szczepionkę i da przykład pacjentom

Ana

Z soli fizjologicznej

Ksiądz

Raczej z b12 😉