Z powodu wysokiego stanu wody szlak Wielkich Jezior Mazurskich pozostaje zamknięty. Sprawdziliśmy jak sytuacja wygląda w naszym Kanale- wody jest naprawdę sporo!

Komunikat wydany przez Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Warszawie:

„Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Warszawie informuje, że w wyniku niekorzystnych zjawisk atmosferycznych poziomy najwyższej wody żeglownej WWŻ (wodowskaz Giżycko 134 cm, wodowskaz Pisz 236 cm) zostały przekroczone. W dniu 24 kwietnia 2017 r. wynosiły: wodowskaz Giżycko 154 cm; wodowskaz Pisz 251 cm.

W związku z powyższym nie otwiera się drogi wodnej na Systemie Wielkich Jezior Mazurskich i rzece Pisie. Z chwilą poprawy warunków hydrologicznych, to znaczy gdy stany wody osiągną wartość poniżej 134 cm na wodowskazie Giżycko i 236 cm na wodowskazie w Piszu – szlaki żeglowne na Wielkich Jeziorach Mazurskich i rzece Pisie zostaną otwarte, co zostanie ogłoszone w odrębnym komunikacie.

Uwaga: do momentu otwarcia drogi wodnej znaki nawigacyjne nie obowiązują.”

Subskrybuj
Powiadom o
guest

3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
ludwik

To że nie otwiera się drogi wodnej nie oznacza zakazu uprawiania żeglugi czy żeglowania.Jest to tylko informacja dla użytkowników szlaku wodnego,który jest wyznaczony bojkami czerwonymi i zielonymi oraz innymi znakami żeglugowymi.Taką sytuacja kiedy znaki żeglugowe nie obowiązują można uznać za korzystną ponieważ nie ma możliwości przekraczania przepisów ,a tym samym inkasowania mandatów.

Żeglarz

Tytuł i artykuł wysoce szkodliwy. Sugeruje, że żeglować nie wolno. Powinno wam zależeć na tym, aby turystów-żeglarzy tu zapraszać, a nie zniechęcać ich do rezerwacji czarteru tego typu informacją. Brak informacji o możliwości żeglugi pomimo utrudnień żeglugowych jest sabotowaniem wysiłków osób zajmujących się promocją.

Tusysta

Z tego co widzę w artykule jest podany komunikat RZGW. Może to sabotaż i RZGW wydając komunikaty ostrzegawcze próbuje zniechęcić żeglarzy to żeglowania? Niektórzy powinni udać się na lekcje czytania ze zrozumieniem