Szkoła Podstawowa nr 1 w Giżycku z Certyfikatem Warmińsko Mazurskiego Kuratora Oświaty „Szkoła Promująca Zdrowie”

0

W dniu 8 listopada 2022 roku na zamku w Nidzicy odbyła się Wojewódzka Konferencja przedstawicieli przedszkoli, szkół oraz placówek oświatowych działających w ramach programu Szkoła Promująca Zdrowie. 

Szkołę promującą zdrowie tworzy społeczność szkolna sama dla siebie i w tym procesie uczestniczą wszyscy pracownicy: pedagogiczni i niepedagogiczni, uczniowie i ich rodzice.

Na początku szkoła diagnozuje problem społeczności szkolnej i szkoły, następnie wybiera priorytet, planuje i realizuje działania oraz ocenia ich efekty.

Jako szkoła systematycznie i planowo tworzymy środowisko sprzyjające zdrowiu i dobremu samopoczuciu społeczności szkolnej oraz wspieramy rozwój kompetencji uczniów i pracowników w zakresie dbałości o zdrowie przez całe życie.

Działania podejmowane w naszej szkole na przestrzeni kilku lat zostały w tym roku docenione i zauważone przez Kapitułę przyznającą niniejszy Certyfikat.

Po obejrzeniu występu artystycznego młodzieży z nidzickich szkół oraz wysłuchaniu wykładu dr. hab. Krzysztofa Ostaszewskiego, z Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, pt. Dialog i interaktywna komunikacja w promocji zdrowia i profilaktyce nastąpiło oficjalne wręczenie Certyfikatów Szkół Promujących Zdrowie w Województwie Warmińsko – Mazurskim.

W zaszczytnym gronie przedszkoli, szkół oraz placówek spełniających warunki programu znalazła się Szkoła Podstawowa nr 1 im. św. Jana Pawła II w Giżycku. 

W imieniu społeczności szkolnej Certyfikat z rąk Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty, pana Marka Nowackiego, odebrała pani Dyrektor Marina Rudis – Rodak. 

Posiadanie Certyfikatu Szkoła Promująca Zdrowie jest dla nas czynnikiem motywującym do dalszego, skutecznego i planowego działania we współpracy z środowiskiem szkolnym i lokalnym na rzecz promocji zdrowia.

Dyrekcja oraz szkolni koordynatorzy SZPZ

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze