„Szerpowie Nadziei” wraz z uczniami SOSW w Giżycku zawitali na Tatrzańskich szlakach

1

Po schodach, drabinkach, aż na sam szczyt. Dzięki zaangażowaniu i pomocy ludzi o dobrych sercach, uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego zdobyli Tatrzańskie szlaki.

Grupa śmiałków z SOSW uczestniczyła w projekcie „Szerpowie Nadziei”. Projekt dedykowany był osobom niepełnosprawnym, którzy z różnych przyczyn nie mogą samodzielnie wejść wysoko w góry.

Szerpowie, którzy wzięli udział w projekcie to prawdziwi bohaterowie. Chociaż wcale tak o sobie nie myślą, to nie da się inaczej określić tego, czego dokonali. Wolontariusze mający zamontowane specjalne krzesełka na własnych plecach wnosili osoby niepełnosprawne na szczyty w Tatrach Wysokich.

Cel był ambitny. Przyświecała im jednak motywacja, że idą w góry, by pomóc spełniać marzenia dzieci, rodziców oraz ich opiekunów.

Z pomocą pomysłodawców wyjątkowej wyprawy mogli oddychać pełną piersią górskim powietrzem.

Dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi to wyjątkowe przeżycie ponieważ z powodu swoich trudności dnia codziennego mają inną percepcję otwartej przestrzeni.

Największymi herosami są tutaj uczniowie. Byli wzorem dla innych. Zmierzyli się z czymś, co dla wielu, nawet osób pełnosprawnych, jest nie do pobicia. Uczniowie mogą być inspiracją dla wielu osób, że w realizacji swoich planów i marzeń, przeszkody i ograniczenia nie istnieją. Każda pasja dodaje nam sił i skrzydeł.

Uczniowie dali przykład, że ograniczenia istnieją w naszej głowie. Okazali się wytrzymali i odważni.

To przykład tego, że jak naprawdę się czegoś chce, to można to osiągnąć! A dzięki wsparciu innych osób niemożliwe nie istnieje.

Anna Tunkiewicz, nauczyciel Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego

Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
:D
:D
15 października 2021 20:23

i miło się czyta takie rzeczy, mam nadzieję że w górach było fajnie i uczniom i wolontariuszom 😀