Szczytny cel i świetna zabawa. W sobotę odbył się II Charytatywny Bal Radnego

0
fot. Piotr Tomasz Suchta

Wieczorowe suknie, eleganckie garnitury i zabawa do białego rana, a wszystko w szczytnym celu- zebraniu funduszy na odbudowę domu po pożarze w Sterławkach Małych.

W sobotę, 10 lutego w Centrum Aktywnego Wypoczynku „Gwarek” odbyła się druga edycja Charytatywnego Balu Radnego. Komitet społeczny „Kochamy Mazury”, który zorganizował imprezę, po raz kolejny udowadnia, że warto pomagać innym. Wydarzenie honorowym patronatem objął Wójt Gminy Giżycko Marek Jasudowicz.

Były tańce, śpiewy i czas na rozmowy. O godzinie 19:00 bal otworzył Wójt Gminy Giżycko Marek Jasudowicz, który w uroczystym przemówieniu zaprosił wszystkich do wspólnej zabawy. O oprawę muzyczną zadbał zespół Magness z Kętrzyna. Repertuar był różnorodny i zachęcał do zaprezentowania swoich możliwości na parkiecie.

Organizatorzy zadbali również, by każdy mógł wnieść swój wkład w pomoc dla pogorzelców. W trakcie imprezy prowadzono zbiórkę publiczną, z której cała zebrana kwota trafiła do rodziny, która ucierpiała w pożarze.

fot. Piotr Tomasz Suchta

Drugą edycję Charytatywnego Balu Radnego można uznać za pełen sukces, nie tylko biorąc pod uwagę ilość zgromadzonych środków, a udało się zebrać ponad 4100 zł i 10 dolarów, ale także za atmosferę wspólnoty i gotowość do niesienia pomocy.

Komitet społeczny „Kochamy Mazury” zasługuje na ogromne uznanie za zaangażowanie i inspirację, jaką dają innym do działania na rzecz dobra wspólnego. Radni komitetu społecznego „Kochamy Mazury” aktywnie i regularnie włączają się w pomoc mieszkańcom Gminy Giżycko.

W minionych miesiącach wspierali nie tylko potrzebujących ze Sterławek Małych, ale także prowadzili zbiórkę na rzecz małej Iwonki z Upałt, dziewczynki, która potrzebuje kosztownej rehabilitacji. Fundusze gromadzili podczas różnych lokalnych wydarzeń gminnych m.in. na jarmarku bożonarodzeniowym „Kraina św. Mikołaja” czy na I Charytatywnym Balu Niepodległości.

Inicjowane przez radnych z Gminy Giżycko zbiórki, nie ograniczają się jedynie do gromadzenia środków finansowych, ale przede wszystkim są wyrazem solidarności oraz wsparcia dla społeczności lokalnej.  

(PTS) 

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze