Drużyna MTS Giżycko

W dniach 08-10.04.2022 w Łodzi rozegrano turniej 1/16 Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych, w którym zmierzyły się drużyny ChKS Łódź, SPR Pogoń II 1945 Zabrze, UKS Szczypiorniak Gdańsk oraz MTS Giżycko.

Giżyckiej szczypiornistki trafiły do bardzo silnej grupy, gdzie wystąpiły zespoły będące mistrzami wojewódzkimi – ChKS Łódź i Pogoń Zabrze oraz grający w mocnej lidze Szczypiorniak Gdańsk.

Nasze zawodniczki, będące najmłodszym zespołem w tych rozgrywkach, uległy w pierwszym meczu z Pogonią Zabrze 30:18. Następnego dnia, po wygraniu pierwszej połowy z ChKS Łódź pechowo przegrały 27:23. W ostatnim meczu z UKS Szczypiorniak Gdańsk zawodniczki MTS Giżycko zeszły z boiska przy wyniku 39:29

Niestety pomimo ambitnej postawy oraz umiejętności indywidualnych i zespołowych, przeciwniczki będące rocznikowo starsze o 2-3 lata wykazały się większym doświadczeniem i tylko dlatego wyjazd do Łodzi nie zakończył się awansem do dalszych rozgrywek. Mimo wszystko, grające bardzo ambitnie i czasem widowiskowo zawodniczki MTS-u zasługują na wielkie brawa, za to, co pokazały na boisku. Wiernym kibicom dziękuje cała drużyna, bardzo pomagacie!

Najlepszą zawodniczką MTS Giżycko w turnieju została wybrana – Klaudia Komendarczyk. Gratulacje i szacunek za grę pomimo kontuzji.

Na turnieju wystąpiły również:

-Oliwia Mikulewicz

-Maja Zawadka

-Amelia Gołubowska

-Paulina Pucia

-Oliwia Siedlecka

-Gabriela Muskała

-Gabriela Jurgiel

-Zofia Szudra-Roszko

-Magda Radzewicz

-Nikola Jurek

Trener Andrzej Paszkiewicz

(MTS Giżycko)

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze