Dwaj bracia w wieku 32 i 22 lat cały dzień imprezowali. Kiedy wrócili do mieszkania, pobili swojego 53-letniego ojca.

W miniony czwartek (18.05.2017 r.) około godziny 21:00 oficer dyżurny giżyckiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie od jednej z mieszkanek Giżycka, że jej dwaj synowie wrócili do mieszkania pijani i wszczęli awanturę z nią i jej mężem.

Na miejsce został skierowany patrol policji. Funkcjonariusze, którzy byli na miejscu w rozmowie z pokrzywdzonymi ustalili, że dwaj bracia przez cały dzień imprezowali pijąc alkohol. Wracali do mieszkania i wychodzili. W godzinach wieczornych ponownie wrócili do domu. Stali przed drzwiami i dobijali się, chcąc wejść do mieszkania. Kiedy zostali wpuszczeni do środka, obaj wszczęli awanturę i rzucili się na ojca. Z przekazanych informacji wynikało, że jeden z braci przytrzymywał starszego mężczyznę, a drugi okładał go pięściami po całym ciele. I tak na zmianę. Do tego wszystkiego, młodszy z braci groził matce, że spali mieszkanie.

Policjanci szybko zareagowali i zatrzymali dwóch mężczyzn. Następnie przewieźli ich do Komendy Powiatowej Policji w Giżycku, gdzie po wykonaniu z nimi czynności osadzili w policyjnym areszcie do wyjaśnienia sprawy.

Następnego dnia sprawą zajęli się kryminalni. W toku wykonywanych czynności przesłuchali pokrzywdzonych oraz świadków. Zebrany materiał dowodowy w sprawie pozwolił na przedstawienie mężczyznom  zarzutu pobicia i gróźb karalnych.

Na wniosek Policji, prokurator zastosował wobec mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji i zobowiązał ich do stawiennictwa w Komendzie Powiatowej Policji w Giżycku jeden raz w tygodniu oraz nałożył zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych na odległość nie mniejszą niż 50 metrów, jak również zastosował nakaz opuszczenia lokalu mieszkalnego.

KPP Giżycko (ich/rj)

Subskrybuj
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Dobre

Haha

Roma

Tak się odwdzięczyli matce i ojcu za to że ich wychowali.