Sylwester w Giżycku. Strzelać czy nie strzelać? [SONDA]

31

Rozbłyskające o północy fajerwerki to już tradycyjny element sylwestrowych zabaw. Jednak coraz więcej osób rezygnuje z odpalania głośnych petard.

Kolejne miasta w Polsce rezygnują z fajerwerków, ostatnio zrobił to Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy. Jak sprawa ma się w Giżycku?

Przed kilkoma dniami Giżyckie Centrum Kultury opublikowało program tegorocznej imprezy sylwestrowej. Jak co roku w planie wydarzenia znalazł się pokaz sztucznych ogni.

Temat budzi spore zainteresowanie wśród mieszkańców Giżycka. Na naszą redakcyjną skrzynkę mailową otrzymujemy wiadomości od osób, które wolałby aby zrezygnowano z pokazów pirotechnicznych. Najczęściej wymienianym argumentem jest troska o zwierzęta.

Mam nadzieję, że w tym roku pokazy sztucznych ogni nie odbędą się. Mój pies każdego roku przeżywa straszny stres tego dnia. Wiem, że moi znajomi, którzy posiadają zwierzęta też mają ten problem. Poza tym są to pieniądze puszczone „z dymem”. Lepiej przeznaczyć je na inny cel – napisała nam jedna z mieszkanek Giżycka.

A jakie jest Wasze zdanie? Jesteście zwolennikami tradycyjnych pokazów sztucznych ogni, czy może wolicie inne formy przywitania Nowego Roku? Zachęcamy do oddania głosu w naszej sondzie.

[totalpoll id=”22664″]

 

 

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest

31 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Danuta

Nie dla fajerwerków

Kochająca zwierzęta

Serio… ludzie żyjecie tylko jakimiś mega wydarzeniami jakby te fajerwerki to było coś niesamowitego. Miasta nie stać na to żeby zakupić piękne fajerwerki żeby to wyglądało co roku jest nudno i krótko. A lasery? Na to pójdzie kupę kasy też Ale osobiście uważam że to lasery powinny być w tym roku ze względu na biedne zwierzaki. Ci którzy nie rozumieją nie mają serca. To tak jakby ktoś wam odpalał bomby obok uszu. Nie chcielibyście. A tak na koniec to ta sonda nie ma sensu bo nawet gdyby było więcej głosów na lasery to i tak nasze kochane miasto puści fajerwerki.

4444

Pewnie tak z resztą ta sonda jest pewnie robiona tak, żeby wygrały fajerwerki.

Julek

Tak i pewnie stoi za tym lobby fajerwerkowe

xzc

widzieliście jak wyglądają te lasery? bo wszyscy piszą a chyba nie wiedzą co to jest. jednym słowem badziewie

Tomasz

Absurd pogania absurd strzelać!!!!!

Jura

Szanujmy się. W Gizycku jest mnòstwo starych ludzi ktorzy maja dosc tych hałasów. Są male dzieci. Sa zwierzeta. Dorosly odpowiedzialny czlowiek rozumie, ze nie jest pepkiem swiata i z szacunku dla pozostalych bedzie sie bawił bez petard i fajerwerkow. Mozne się swietnie bawic bez wlaxenia z butami w ciszę i spokoj innych ludzi.