Święty Mikołaj z prezentami odwiedził mieszkańców gminy Giżycko [ZDJĘCIA]

2
fot. GOKiR Wilkasy

Któż by pomyślał, że zainicjowana 26 lat temu wspaniała akcja odwiedzin w domach chorych i niepełnosprawnych dzieci ze świątecznymi podarkami nabierze takiego rozmachu. Wczoraj mikołajkowy konwój Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Wilkasach odwiedził siedmiu mieszkańców gminy Giżycko. 

W rolę Mikołaja wcielił się wójt gminy Giżycko Marek Jasudowicz, w pięknym czerwonym wdzianku z nieodłącznym dzwoneczkiem w dłoni udając się do Spytkowa, Upałt Małych, Doby, Bystrego, Gorazdowa i Wilkas. Okazało się, że adresaci paczek, o których corocznie staramy się pamiętać dziś mają już około 30 lat, jednak mimo takiego wieku grudzień bez Mikołaja nie mógłby dla nich istnieć.

Do tej wizyty przygotowywali się od dłuższego czasu czyszcząc przy pomocy rodziców własne buty. Patrząc na przybysza z Laponii i wypełnione po brzegi słodyczami świąteczne torby pozyskane dzięki nieocenionym sponsorom twarze chorych rozpromieniały się.

Każdy z nich chociaż przez chwilę chciał przytulić się do gościa, żeby jak najdłużej poczuć magię szybko zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Wojtek, Przemek, Ola, Judyta, Bartek, Marta i Andrzej prosili Mikołaja od razu, aby koniecznie pamiętał o nich za rok. Ostatni z nich, chory 52-latek mógł go ujrzeć pierwszy raz w życiu, co było dla niego niesamowitym przeżyciem.

Swoją obecnością mikołajkowi przybysze wywoływali duże zainteresowanie również wśród dorosłych, którzy z rozrzewnieniem wspominali swoje młodzieńcze lata. Jadąc po terenie gminy Mikołaj pamiętał także o wszystkich powracając ze szkół dzieciakach, mając w worku przygotowane dla nich przepyszne cukierki.

W gościnnych progach GOKiR Wilkasy na pozostałych chorych oraz niepełnosprawnych czeka jeszcze kilkadziesiąt paczek, które otrzymają za dwa tygodnie w Krainie świętego Mikołaja w Gwarku.

(kliknij w zdjęcie aby powiększyć)

Źródło: GOKiR Wilkasy 

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Dumny mieszkaniec

Piękna akcja, brawo Panie Wójcie, że chociaż ma Pan na głowie cały urząd, znalazł Pan czas i pamięta Pan o tych najbardziej potrzebujących czyli niepełnosprawnych. Wójt na miarę naszych czasów!

Maria

Zgadzam się. Z Pana Wójta jest bardzo dobry i miły człowiek, zawsze bardzo pomocny.