Święto Wojska Polskiego- pokazy sprzętu wojskowego i uzbrojenia

0

Z okazji Święta Wojska Polskiego i 20-lecia nadania sztandaru w 15. Giżyckiej Brygadzie Zmechanizowanej odbędzie się Dzień Otwartych Koszar.

13 sierpnia 2015 (czwartek) godz. 10.00-14.00 Giżycko Kompleks Koszarowy przy al. 1 Maja 11

W czwartek 13 sierpnia 2015 na terenie jednostki w Giżycku zaplanowano uroczystości. Serdecznie zapraszamy wszystkich fanów militariów na specjalne pokazy sprzętu wojskowego i uzbrojenia, będącego na wyposażeniu Brygady. Nie obędzie się bez wojskowej grochówki:) Zapraszamy mieszkańców, turystów, dzieci i młodzież!

Warto przypomnieć, że Święto Wojska Polskiego obchodzimy na pamiątkę „cudu nad Wisłą”, zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920, stoczonej w czasie wojny polsko-sowieckiej, uznanej za jedną z najbardziej przełomowych bitew w historii świata, ponieważ nie tylko zadecydowała ona o zachowaniu przez nasz kraj niepodległości, ale powstrzymała też plany rewolucji bolszewickiej na zachód Europy.

Kultywowanie tradycji oręża polskiego było od zawsze dla Polaków bardzo ważne. Po odzyskaniu niepodległości w 1918, do roku 1947 obchodzone było Święto Żołnierza, potem w roku 1950 ustanowiono nieakceptowany Dzień Wojska Polskiego 12 października w rocznicę bitwy pod Lenino. W latach 1990-1992 Święto Wojska Polskiego przypadał 3 maja w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja.

Ustawa sejmowa z roku 1992 roku przywróciła obchody Święta Wojska Polskiego 15 sierpnia i po raz pierwszy w tym dniu odbyły się centralne uroczystości przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie.

UM GIŻYCKO

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze