Święto Niepodległości w Giżycku. Program obchodów 11 listopada

0

11 listopada będziemy świętować 104 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji w Giżycku odbędzie się koncert, w planach jest również msza i inne wydarzenia.

Program uroczystości 11 listopada 2022 r. piątek:

Godzina 9:00 – Msza św. w intencji Ojczyzny, Sanktuarium św. Brunona

Po Mszy przemarsz, uroczystości patriotyczne i składanie kwiatów pod pomnikami (Mur Pamięci przy Sanktuarium św. Brunona, pomnik Bojowników o Polskość Ziemi Mazurskiej przy pl. Grunwaldzkim oraz pomnik Żołnierzy AK i Sybiraków w parku Rogera Goemaere’a przy ul. Moniuszki, Skwer im. Żołnierzy AK i Zesłańców Sybiru). Trasa przemarszu w tym roku: ul. Pionierska, Traugutta, Kętrzyńskiego, Warszawska, Plac Grunwaldzki, Olsztyńska, Moniuszki.

Wydarzenia towarzyszące:

11 listopada

  • „Wojskowa Gra Terenowa” i pokaz sprzętu wojskowego godz. 10:00-16:00 Twierdza Boyen
  • Turniej Futsalowy z okazji Święta Odzyskania Niepodległości z udziałem służb mundurowych i samorządowców godz. 10:00-14:30 hala MOSiR przy SP nr 4
  • Koncert Andrzeja Jagodzińskiego z zespołem „Let’s Jazz w hołdzie Wolności!” Godzina 17:00 – sala widowiskowo-kinowa Giżyckiego Centrum Kultury. Na wydarzenie obowiązują bezpłatne wejściówki (do odbioru od 3 listopada w sekretariacie GCK).

12 listopada

Turniej Tenisa Stołowego z okazji Święta Niepodległości 10:00, hala SP nr 1

Źródło: UM Giżycko

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze