Święto Miast Partnerskich „Na styku kultur”

0

Giżyckie Centrum Kultury serdecznie zaprasza na Święto Miast Partnerskich „Na styku kultur”, które odbędzie się 24 czerwca na Plaży Miejskiej w Giżycku. Jest to doskonała okazja by przybliżyć mieszkańcom Giżycka oraz turystom język, gwarę, tradycyjne pieśni oraz tańce naszych partnerów. Zapowiada się barwne, radosne, przepełnione przyjaźnią i tolerancją święto odmiennych kultur.

Rozpoczynamy o godzinie 13.00 występem zespołów z Trok, Dubna, Grodziska Mazowieckiego oraz Wareny, a na zakończenie, jako finał wystąpi Future Folk – zespół, który w swym repertuarze łączy nowoczesne brzmienia muzyki elektronicznej i dubstem z folkiem górlaskim.

Future Folk– Future Folk jest wielkim odkryciem polskiej scenie muzycznej. To innowacyjny projekt, który łączy muzykę taneczną z góralszczyzną. Stanisław Karpiel-Bułecka i Szymon Chyc-Magdzin rodem z Zakopanego wnoszą typowe dla regionu elementy tradycji ludowej, a Matt Kowalsky wzbogaca całość o nowoczesne brzmienia.

Dyskografia:
„Zbacowanie” (2012)
Największe hity:
„Twarda skała” (teledysk: http://youtu.be/9UYprCcjBz4)
„Janko” (teledysk: http://youtu.be/pVIHzAPgmnk)
„Dukaty” , „Wino krew”

ZESPÓŁ:

Stanisław Karpiel-Bułecka– voc.  Pochodzi z Zakopanego. Syn wybitnego muzyka i architekta Jana Karpiela-Bułecka, bratanek Sebastiana Karpiela-Bułecka, wokalisty zespołu Zakopower. Od 1997 roku zajmuje się najbardziej spektakularną odmianą narciarstwa – freestylem. Jest jednym z najbardziej utytułowanych zawodników w Polsce. Jego drugą, nie mniejszą pasją jest śpiewanie. Kolorowa postać. Góral „pełną gębą”.

Szymon Chyc-Magdzin– skrzypce, voc.  Urodzony w Zakopanem w rodzinie góralskiej, od dziecka związany z folklorem. Fascynuje się sztuką, maluje i rysuje oraz projektuje wnętrza i meble. Znakomity skrzypek, był członkiem wielu zespołów regionalnych min.: „Klimka Bachledy”, „Budorze”, „Bartusia Obrochty”, ” Homernik”, „Czarne Karakuły” i inne. Od roku 2000 współpracuje także z zespołem „Krywań”.

Matt Kowalsky– elektronika, DJ, DVJ, producent muzyczny, kompozytor, remixer i reżyser dźwięku, absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Wielokrotnie nagradzany w Polsce i na świecie.

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze