Święta na drogach powiatu giżyckiego. Nietrzeźwi kierowcy i kolizje

0

Zatrzymanych dwóch nietrzeźwych kierowców i dwie kolizje – to bilans minionych świąt Bożego Narodzenia na drogach powiatu giżyckiego.

Do pierwszego ze świątecznych zdarzeń drogowych doszło w dzień wigilijny (24.12) kilkanaście minut po godzinie 21:00 w miejscowości Miłki, gdzie na skrzyżowaniu ulic Giżyckiej z Jeziorną doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Na miejscu okazało się, że kierująca oplem astra nie zachowała szczególnej ostrożności podczas manewru skrętu i uderzyła w bok prawidłowo jadącego skodą octavią.

Jak się okazało 41-letnia mieszkanka gm. Miłki znajdowała się w stanie nietrzeźwości. Policyjne badanie wykazało, że kobieta miała ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Przeprowadzone czynności wykazały także, że kierująca oplem nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Opel został odholowany na policyjny parking a kobieta za swoje zachowanie odpowie teraz przed sądem.

Kolejne zdarzenie drogowe miało miejsce w miejscowości Konopki Wielkie gm. Miłki w piątek (25.12) po godzinie 09:00 gdzie kierowca mazdy na łuku drogi, chcąc uniknąć zdarzenia z jadącym z naprzeciwka pojazdem, który najechał na przeciwległy pas ruchu, gwałtownie zahamował, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Drugi nietrzeźwy kierowca został zatrzymany kilka minut po północy w sobotę (26.12) na jednej z ulic Giżycka. Podczas kontroli, 46-letni mieszkaniec Giżycka został przebadany przez mundurowych na stan trzeźwości. Okazało się, że prowadził mając ponad 1,5 promila w organizmie. Jego pojazd również został odholowany na policyjny parking a sam stanie przed sądem.

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło również wczoraj (27.12) po godzinie 13:00 w miejscowości Wejdyki na trasie Ryn – Mrągowo, gdzie auto osobowe wpadło do przydrożnego rowu i dachowało. Jak się okazało 35-letnia kierująca samochodem osobowym marki opel, na łuku drogi nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze i doprowadziła do dachowania pojazdu. W pojeździe podróżowały trzy osoby, na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Kobieta została ukarana mandatem i punktami karnymi.

Źródło: KPP Giżycko

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze