Kiermasz wielkanocny, punkt informacyjny na temat autyzmu, ścianka wspinaczkowa, piękne motocykle, a na koniec wielkie, uroczyste świecenie na niebiesko – to niektóre z  punktów programu finału kampanii „Polska  na niebiesko” w Giżycku, objętego honorowym patronatem przez burmistrza Giżycka, zorganizowanego 2 kwietnia przez Klub Rodziców JiM z Giżycka. Tegoroczna kampania poświęcona jest alienacji i stygmatyzacji dorosłych osób z autyzmem i odbywa się pod hasłem „Chcemy być sobą”.

Większość wydarzeń finałowych odbędzie się w Ekomarinie przy ul. Dąbrowskiego 14. W godzinach od 13.00 – 17.00 czynny będzie tam specjalny punkt informacyjny, przeznaczony dla wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się więcej na temat autyzmu, m.in. osób, które mają wątpliwości czy ich dziecko może mieć autyzm. W punkcie można dowiedzieć się np. jakie są najczęstsze objawy  tego zaburzenia, jak się je diagnozuje, gdzie należy zwrócić się o pomoc. W punkcie oprócz rodziców z Klubu JiM czekać będą specjaliści z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Giżycku.

Przez cały dzień finału kampanii trwać będzie również kiermasz wielkanocny, zorganizowany przez Stowarzyszenie „Szansa”działający przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Giżycku. Na miejscu, na terenie Ekomariny zorganizowane będą m.in. ścianka wspinaczkowa i szereg atrakcji przeznaczonych dla najmłodszych, zorganizowanych przez Centrum Aktywnego Wypoczynku „Gwarek”. Oprócz tego dzieciaki będą mogły dosiąść koni z Ośrodka Jeździeckiego „Anula”. Ponadto swoimi wspaniałymi maszynami pochwalą się motocykliści z V-Boyen MC Giżyckiego Klubu Motocyklowego, zaś o podniebienie zadbają Cukiernia „U Adama” oraz CafeLavenda&Vege Bar – wyprodukują niebieskie pączki i bezy.

O godz. 20 uroczysty finał kampanii: pasaż w Giżycku rozbłyśnie na niebiesko dzięki wozom Straży Miejskiej Giżycko, Komendy Powiatowej Policji w Giżycku, Państwowej Straży Pożarna w Giżycku oraz Straży Leśnej -Nadleśnictwo Borki. Ale to nie koniec, ponieważ Wojciech Karol Iwaszkiewicz, burmistrz Giżycka zorganizował malowniczą i wybuchową niespodziankę dla mieszkańców, zwieńczającą cały finał.

KONTAKT, DODATKOWE INFORMACJE

  • GIŻYCKO, Aneta Furmaniak, koordynator regionalny Klubu Rodziców JiM, 793 662 152 a.furmaniak@jim.org
  • FUNDACJA JiM ŁÓDŹ: Paulina Kaczmarek, 725 415 608p.kaczmarek@jim.org
Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Dorota

A w jakich dniach?