Sulimy. Tłumy kibicowały amazonkom na swych pięknych koniach [ZDJĘCIA,WIDEO]

0

Przeprowadzone w minioną niedzielę (18 czerwca) w Sulimach na polu Antoniego Lenara IV Towarzyskie Zawody Jeździeckie w Skokach przez Przeszkody o Puchar Wójta Gminy Giżycko pokazały, że mieszkańcy miasta i gminy Giżycko oraz licznie przybyli turyści pokochali wierzchowce. Świadczyła o tym duża frekwencja towarzysząca imprezie.

Mimo drobnych problemów z aurą i siąpiącą drobną mżawką wszyscy obecni miło spędzili czas, oglądając z zaciekawieniem przez pięć godzin popisy 68 amazonek na swoich przepięknie utrzymanych koniach.

Zawody poprowadziła sędzia główny Karolina Jadach, oceniając starty w czterech kategoriach: „pony games” (typowa zabawa na koniach) oraz przejazdach w klasie mini LL z przeszkodami na wysokości do 50 cm i w klasach LL (do 70 cm), a także L (do 90 cm).

Wyniki uwzględniały przekroczenia limitu czasu przejazdów i błędy popełnione na przeszkodach (zrzucane przez zawodników elementy).

Z roku na rok impreza jest coraz lepiej przygotowywana i rośnie liczba startujących – mówi Karolina Jadach. – Taki teren jest wystarczający dla wszystkich, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z jeździectwem. Zawody w Sulimach nie odbiegają w zupełności od profesjonalnie robionych rangi regionalnej czy ogólnopolskiej. Świetnie aklimatyzują się tutaj dzieci, żeby swe pierwsze starty odbyć przy publiczności w spokoju i ciszy, bez obciążenia psychicznego.

Zdaniem pani sędzi praca z końmi uczy młodzież szacunku do zwierzęcia, które ma swój własny rozum i potrafi zrobić wiele różnych rzeczy na wyjazdowych imprezach.

Wielkie wrażenie na publiczności, która obserwowała zawody wzdłuż barierek, wywarła klacz Annabelle rasy gypsy cob ze stadniny w Zełwągach k. Mikołajek. Niewysoka, z mocnymi i silnymi nogami oraz charakterystyczną bródką, mimo swojej specyficznej budowy elegancko pokonywała przeszkody. Skradła ona serce właścicielce Magdalenie Zawilińskiej.

Praca z nią nie jest łatwa, ale teraz podbijamy już parkury w różnych ośrodkach – twierdzi amazonka. – Na początku szukałam konia dla siebie, a odkryłam jej talent, kiedy z miejsca przeskoczyła boks o wysokości 1,30 metrów przez górne drzwi. Wtedy stwierdziłam, że chcę się rozwijać w skokach. Klacz jest posłuszna, jesteśmy ze sobą mocno związane. Zrobi mi wszystko, lecz gdy przekażę ją komuś innemu, potrafi być niesforna i pokazać swoje „ja”.

Rywalizację współorganizowali Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Wilkasach, Gminny Zakład Komunalny w Bystrym, Stowarzyszenie Kochamy Mazury oraz nieoceniona Natalia Żadziłko reprezentująca środowisko jeździeckie. A dzięki dużemu gronu sponsorów, których publikujemy poniżej, w ręce zawodników trafiło mnóstwo nagród rzeczowych i voucherów.

Bardzo dziękujemy!

* Gmina Giżycko
* First Class Balooning – lot balonem
* Motolotnie Mazury – lot motolotnią
* Żegluga Mazurska – rejsy statkiem
* Rol-Mik – wiaderka i sól himalajska
* Sklep Puls i Katarzyna Milinkiewicz
* Magdalena Tak – usługi fryzjerskie
* Centrum Aktywnego Wypoczynku „Gwarek”
* Kawiarnia White Bear Coffee
* AZS Wilkasy
* Mazurskie Mini-ZOO
* Anna Maria Sudyk Make Up – makijaż
* Monika Pasik – trening skokowy
* Masuria Sport Horses i Anita Ranuszkiewicz – trening ujeżdżeniowy
* Stadnika Koni Ferensteinów w Gałkowie – przeszkody jeździeckie
* Ośrodek Jeździecki „Anula” Anna Komoń – oprowadzanki na kucyku
* Sklep ogrodniczy „U Marka” – rośliny ozdobne do dekoracji
* Szkoła Podstawowa w Spytkowie
* Mazurskie Gospodarstwo Ekologiczne Barbara Niedziejko

(Tekst, fot: Waldemar Albowicz/GOKIR Wilkasy)

(UWAGA! Powyżej został umieszczony materiał wideo. Jeżeli go nie widzisz, oznacza to, że został zablokowany przez AdBlock. Wyłącz blokowanie reklam lub zmień ustawienia przeglądarki, żeby móc obejrzeć wideo. DZIĘKUJEMY!)

(kliknij w zdjęcie aby powiększyć)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze