Sulimy. Młode amazonki na swoich przepięknych wierzchowcach. ZDJĘCIA

0

Rozegranych w tak ekstremalnych temperaturach imprez nie ma zbyt wiele. A jednak w niedzielę (19 czerwca) przy 30° C przyszło rywalizować 56 uczestnikom III Towarzyskich Zawodów Jeździeckich w Skokach przez Przeszkody o Puchar Wójta Gminy Giżycko. Na polu gospodarza Antoniego Lenara startowały wyłącznie młode dziewczęta, więc zastanawiać może całkowity brak płci męskiej.

Pod czujnym okiem dwóch pań sędziów Beaty Woronieckiej z Olsztyna i Karoliny Jadach z Mrągowa amazonki uczestniczyły w czterech konkurencjach. Konkurs „Pony games” był typową zabawą na koniach, trzy pozostałe to przejazdy w klasie mini LL z przeszkodami na wysokości do 60 cm i w klasach LL (do 80 cm) oraz L (do 100 cm).

W zawodach tego typu trudno wskazać zwycięzców, gdyż losowane nagrody przyznawane są wszystkim, których konie nie zrzuciły żadnej z przeszkód, każdy błąd natomiast skutkował dodaniem 4 punktów.

Na Sulimiadzie 2022 pojawiły się liczne rzesze zainteresowanych, przyjeżdżały całe rodziny z dziećmi, na które czekały m.in. animacje na stoisku Szkoły Podstawowej w Spytkowie, dmuchaniec od Centrum Aktywnego Wypoczynku „Gwarek” w Pięknej Górze i możliwość darmowych przejażdżek bryczką i na kucyku. Dużym powodzeniem cieszyły się potrawy z mazurskiej jagnięciny, gofry i pierogi w pięciu smakach od niezastąpionych pań z Koła Gospodyń Wiejskich „Bystre Babki”, przepyszne gołąbki i smalczyk autorstwa KGW z Wronki oraz lody z White Bear Coffee, po które ustawiały się kolejki chętnych.

Najlepszym wręczono mnóstwo nagród pochodzących od licznego grona sponsorów. Wśród nich były m.in. loty balonem i motolotnią, vouchery na rejsy statkiem i na trening skokowy z byłą trenerką kadry juniorów Warmińsko-Mazurskiego Związku Jeździeckiego Moniką Pasik. Dziewczęta otrzymały również karnety na lekcję makijażu, usługi fizjoterapii koni i akcesoria do pielęgnacji koni.

To była wspaniała impreza, a towarzyszyła jej świetna atmosfera. Zawodnicy mimo upału radzili sobie fenomenalnie, jeśli wszystkie Sulimiady będą tak wyglądały to będę na każdej – przyznała przewodnicząca jury. – Organizacja jest znakomita dorównując wielu większym wydarzeniom tego typu.

Imprezę przygotował Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Wilkasach przy współpracy stowarzyszenia „Kochamy Mazury” i Gminy Giżycko. Wielkie podziękowania składamy dla Natalii Żadziłko reprezentującej środowisko jeździeckie, która opracowała większość spraw merytorycznych i pracowników Gminnego Zakładu Komunalnego zapewniających obsługę techniczną.

(informacja, foto: GOKiR Wilkasy)

(kliknij w zdjęcie aby powiększyć)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze