Sukces Gminy Giżycko w Rankingu Gmin Województwa Warmińsko-Mazurskiego

1

Gmina Giżycko stanęła na podium prestiżowego Ranking Gmin Województwa Warmińsko – Mazurskiego 2023. Samorząd uplasował się na drugim miejscu wśród wszystkich 116 gmin regionu w kategorii „Lider województwa”, pierwszym miejscu w powiecie giżyckim w kategorii „Lider Powiatowy” oraz drugim miejscu w kategorii „Gmin Wiejskich” województwa warmińsko-mazurskiego.

Ranking Gmin Województwa Warmińsko – Mazurskiego to wyjątkowa inicjatywa, którą Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej – Podlaskie Centrum realizuje we współpracy z Urzędem Statystycznym w Olsztynie. Celem Rankingu jest ocena, na podstawie danych pozyskanych przez system statystyki publicznej oraz ze źródeł zewnętrznych, potencjału, aktywności i wyników osiąganych przez gminy województwa warmińsko-mazurskiego w sferze gospodarczej i społecznej.

Podsumowanie odbyło się 5 grudnia, w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim. Podczas gali statuetki i dyplomy dla Gminy Giżycko z rąk Wicewojewody Warmińsko-Mazurskiego Piotra Opaczewskiego odbierał Wójt Gminy Giżycko Marek Jasudowicz.

To już kolejny ranking w ostatnim czasie, w którym Gmina Giżycko plasuje się na podium. Niedawno Gmina Giżycko zajęła 3 miejsce w Polsce w rankingu Sukces Infrastrukturalny Kadencji 2018 -2023! Cieszą tak znakomite miejsca Gminy Giżycko w rankingu, który brał pod uwagę m.in. dochody własne, wydatki na inwestycje, pozyskane środki z UE, wysokość zadłużenia, wydatki z budżetu na kulturę, organizacje pozarządowe, oświatę.

Wójt Gminy Giżycko Marek Jasudowicz dziękuje wszystkim współpracownikom w urzędzie i jednostkach organizacyjnych, Radnym, Sołtysom, pracownikom GZK i mieszkańcom za solidną pracę na rzecz rozwoju Gminy Giżycko.

Jest jeszcze wiele potrzeb w gminie, ale z taką ekipą jestem pewien, że idziemy w dobrym kierunku i sukcesywnie będziemy polepszać komfort życia mieszkańców – dodaje wójt Marek Jasudowicz.

(PTS, fot. Urząd Gminy Giżycko)

Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Hubert Wilanow

Muszę was zmartwić. Jedyne co zapamiętałem to cuchnące knajpy starym olejem. Ryby w restauracjach po głębokim mrożeniu. Czystość to kolejny problem. Gdybym miał ocenić ogólnie to miasto, to powiedziałbym jedno. Giżycko to 3 miesiące a reszta psy d….. mi szczekają.