Sukces giżycczanki na Mistrzostwach Europy Mażoretek we Francji

1

Karolina Doruch, reprezentująca Giżycko na Mistrzostwach Europy Mażoretek federacji EMA (European Majorettes’ Association) w Agen we Francji, po raz trzeci z rzędu zdobyła brązowy medal i tytuł II Wicemistrzyni Europy wśród solistek. 

W zawodach brało udział ponad 2000 mażoretek z 15 krajów. Najstarsza kategoria wiekowa, w której startowała giżycczanka, jest zawsze najmocniej obstawiona, dlatego brązowy medal dla niej samej to dla niej samej ogromny sukces i zaskoczenie.

Reklama ZUS

Pierwsze dwa miejsca zajęły Czeszki, które są najlepsze wśród mażoretek. Rywalizowałam też z Francuzkami, Rumunkami, Chorwatkami i Serbkami. – relacjonuje Karolina Doruch. – Bardzo cieszę się, że udało mi się stanąć na podium, bo w tym roku nie nastawiałam się na medal. Chciałam po prostu dobrze wystąpić. Kiedy usłyszałam swoje nazwisko podczas ceremonii medalowej trochę do mnie nie docierało co się dzieje. Dopiero po chwili zrozumiałam, że po raz kolejny mam brąz z Mistrzostw Europy. To dla mnie wielki sukces i spełnienie marzeń, bo jeszcze dwa lata temu mogłam tylko pomarzyć o medalu na zawodach tak wysokiej rangi.

Wyjazd nie doszedłby do skutku gdyby nie wsparcie m.in. radnych miejskich OK Giżycko (Małgorzata Czopińska, Marcin Łobodziński, Beata Łukaszewicz), którzy postanowili wziąć pod swoje skrzydła giżycką mażoretkę i pomóc jej w organizacji podróży do Francji.

Chciałabym z tego miejsca bardzo im podziękować. – mówi Karolina Doruch – Od samego początku we mnie wierzyli i wspierali. Dzięki nim mogłam wystąpić na mistrzostwach jako pełnoprawna reprezentantka naszego miasta i pokazać się na ceremonii otwarcia mistrzostw z flagą Giżycka. Bez nich nie udałoby mi się pojechać do Francji, bo nie ukrywam, że ten wyjazd przekraczał moje możliwości finansowezawodnicy z własnej kieszeni muszą opłacić bilety, pobyt, wyżywienie, opłaty startowe, uszyć stroje, kupić odpowiednie rekwizyty, obuwie. Najczęściej mażoretkowe zawody odbywają się w naszej części Europy, ale tym razem musiałam jechać aż do Francji. Dlatego jeszcze raz z całego serca im dziękuję.

Warto dodać, że giżycczanka była też jedyną reprezentantką Polski na tych zawodach.

Karolina Doruch

 

 

 

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
GRATULACJE!
GRATULACJE!
16 września 2019 23:48

I to się nazywa promowanie Giżycka w świecie. Miło czytać, że młodzi utalentowani ludzie osiągają takie wysokie wyniki i reprezentują przy tym Nasze Miasto. Mamy przecież znakomitych żeglarzy, pływaków, łyżwiarzy i wiele innych dyscyplin, dlatego każdy taki trud należy doceniać i promować.

Jeszcze raz gratulacje i liczę na to, że, jeśli to się jeszcze nie stało, zostanie Pani przez władze miasta zauważona, bo wiele o Pani w ostatnich miesiącach słychać.