Strefa Bezpieczeństwa Compensy w Giżycku

0

W sobotę 4 czerwca na Plaży Miejskiej przy jeziorze Niegocin w Giżycku odbył się piknik rodzinny „Strefa Bezpieczeństwa Compensy”. Wydarzenie zrealizowane zostało w ramach 4. edycji kampanii społecznej Bezpieczna Autostrada. Celem akcji jest edukacja w zakresie bezpiecznego poruszania się po drogach i autostradach, nauka pierwszej pomocy oraz promocja zdrowia.

  • Kampania prowadzona jest przez Compensę we współpracy z wykwalifikowanymi ratownikami z Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.
  • Dotychczas zrealizowano ponad 50 imprez edukacyjnych w całej Polsce, w 2022 roku odbędzie się kolejnych 15 pikników.

Od pięciu lat realizujemy wspólnie z Compensą kampanię społeczną Bezpieczna Autostrada. Edukujemy dzieci i dorosłych, jak reagować w sytuacji zagrożenia życia i jak zadbać o bezpieczeństwo kierowców i pasażerów w ruchu drogowym. Podczas pikników rodzinnych szerzymy ideę współodpowiedzialności: widzisz? Reaguj właściwie, bezpiecznie. To wiedza, od której zależy nasze życie – powiedział Tadeusz Zagajewski z Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Edukacja i zabawa

W ramach Strefy Bezpieczeństwa Compensy zorganizowano wiele zabaw edukacyjnych – zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Odwiedzający mogli spróbować swoich sił w quizach wiedzy z nagrodami, zadaniach-wyzwaniach (refleksomierz, narkogogle i alkogogle), a nawet doświadczyć sytuacji dachowania i zderzenia w specjalnych symulatorach. Uczestnicy mieli możliwość wykonania podstawowych badań profilaktycznych, m.in. wzroku czy poziomu cukru we krwi, a także skorzystania ze strefy relaksu i masaży. Wykwalifikowani ratownicy w praktyce uczyli pierwszej pomocy, nie tylko instruując, jak ratować życie, ale też dając szansę aktywnego przećwiczenia na fantomach. Wszystko po to, by przekazać wiedzę i zwalczać lęk przed ratowaniem innego człowieka. A tym samym, promować aktywną postawę i gotowość do niesienia pomocy w każdej sytuacji zagrożenia życia.

Defibrylator AED

W ramach akcji, Compensa przekazała mieszkańcom Giżycka defibrylator AED. Urządzenie w imieniu miasta odebrał Cezary Piórkowski, Zastępca Burmistrza Miasta. Defibrylator zamontowany został na budynku Stadionu Miejskiego w Giżycku

Edukacja w zakresie udzielania pierwszej pomocy jest niezwykle wartościowa dla mieszkańców i turystów odwiedzających Giżycko. Dziękuję Compensie i Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, że jesteście dzisiaj razem z nami. Bardzo zależy nam na tym, aby zwiększać dostępność do defibrylatorów tak, aby w sytuacji krytycznej mieszkańcy i turyści odwiedzający Giżycko mieli możliwość z nich skorzystać. Tym bardziej doceniamy, że kolejne tego typu urządzenie będzie zainstalowane na budynku Stadionu Miejskiego w Giżycku – mówi Cezary Piórkowski, Zastępca Burmistrza Miasta Giżycko.

Połączenie edukacji, budowy świadomości na temat bezpieczeństwa oraz elementów zabawy dla najmłodszych. To najważniejsze cele, które realizujemy jako Compensa wspólnie z Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Cieszę się, że takie wydarzenie zorganizowaliśmy właśnie w Giżycku, w pięknej scenerii nad jeziorem i otaczającej go zieleni. Mieszkańcy miasta mogli m.in. sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności podczas szkolenia z zasad udzielania pierwszej pomocy, wykonać badania profilaktyczne, przypomnieć sobie zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego. Warto utrwalać taką wiedzę regularnie, ponieważ nigdy nie jest jej za mało – komentuje Mariola Jaszcz z Oddziału Compensy w Suwałkach.

Organizatorzy kampanii dziękują mieszkańcom Giżycka za miłe przyjęcie i aktywny udział w pikniku edukacyjnym.

Szczegóły dotyczące ogólnopolskiej akcji Bezpieczna Autostrada znajdują się na stronie: bezpiecznaautostrada.pl

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze