Streetworking na wakacjach

0

W dniach 15 – 19 lipca 2022, jak co roku podopieczni Streetworking Giżycko pojechali na wyjazd krajoznawczo – profilaktyczny. W tym roku ponownie postawili na Toruń, gdyż jest to wg. nich miasto wiecznie nieodkryte i niezwykle piękne.

Najważniejszy jest zawsze wspólny czas i budowanie pozytywnych więzi i relacji– podkreśliła Streetworkerka Barbara Nowosielska. Każdy wieczór podopieczni spędzali wspólnie przy grach planszowych, filmach, warsztatach Arte np. tworzyli własne koszulki oraz brali udział w grach terenowych, które sami tworzyli.

A co udało się im zobaczyć, tym razem, w Toruniu ?

Oczywiście już sama starówka zasługuje na wzmiankę. Zresztą co tu dużo mówić, sam fakt wpisania jej na listę światowego dziedzictwa UNESCO jest wystarczającą rekomendacją i nic więcej nie trzeba dodawać. Tam po prostu trzeba pojechać i zobaczyć całość na własne oczy. Dogłębniej poznali historię Torunia, wiele jego figurek historycznych oraz delektowali się koncertami fontann.

Ciekawe doświadczenia dało im Centrum Nowoczesności Młyn wiedzy, którego głównym celem jest popularyzacja wiedzy naukowej i technicznej poprzez interaktywne prezentacje na każdym z 6 pięter. Odwiedzili także Centrum Popularyzacji Kosmosu, czyli Toruńskie Planetarium, które jest jedną z największych atrakcji Torunia.

Streetworkerom udało się odwiedzić ZOO, pójść do kina, escape room oraz popływać w basenach aquaparku. Oczywiście atrakcji w Grodzie Kopernika czekało na nich więcej. Wiele rodzajów tradycyjnych toruńskich pierników, manufaktura cukierków, pyszne lody czy kultowe potrawy, cieszyły ich podniebienia.

Podkreślają, że wyjazd był bardzo udany, a wspomnienia zostaną na zawsze.

Streetworking Giżycko działa w ramach Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej, działaniami objęte są trzy giżyckie podwórka.

(Ewa Ostrowska – Dyrektor Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej)

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze