Streetworking na wakacjach w Poznaniu

0

Streetworking to pedagodzy ulicy, którzy działają w ramach Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej w Giżycku we ścisłej współpracy z Fundacją Human Lex Instytut z Ełku. Obejmują swoim działaniem głównie dzieci z trzech podwórek Wilanowska, Nowowiejska i Jeziorna.

Pedagodzy spotykają się z dziećmi, organizując dla nich różne dodatkowe atrakcje tj. gry, zabawy, obozy, wycieczki. Tym razem opiekunowie ze swoimi podopiecznymi wybrali się do Poznania. Ich przygoda z tym pięknym miastem trwała trzy dni. Zaczęli od poznania historii miasta, odwiedzając Ostrów Tumski, muzeum archeologiczne, Rogalowe Muzeum Poznania. Nie pominęli Starego Miasta, Ratusza i Koziołków. To wszystko zrobiło na nich ogromne wrażenie. Bo przecież Poznań to miasto, które ma duże znaczenie dla historii Polski i posiada architektoniczne piękno.

Następnego dnia postanowili odwiedzić Nowe ZOO. To idealne miejsce na wycieczkę w Poznaniu nie tylko dla dzieci, ale i dorosłych. Nasi uczestnicy bardzo przyjemnie spędzili ten czas, mając możliwość zobaczenia ciekawych gatunków zwierząt. Wśród atrakcji nie zabrakło przejazdu kolejką wąskotorową Maltanka, z której podziwiali przepiękny krajobraz Jeziora Maltańskiego. Jeszcze tego samego dnia postawili na wieczór treningu umysłowego i ćwiczenie współpracy w grupie w escape room.

Ostatni dzień pobytu w Poznaniu to też aktywnie spędzony czas. W tym dniu poznali trochę historii o znanych budowlach i wydarzeniach, które miały miejsce w Polsce. A to wszystko zobaczyli w trochę innej ciekawej wersji, bo w klockach LEGO w HistoryLand w Międzynarodowych Targach Poznańskich. Najwyraźniej ta wycieczka nie zmęczyła naszych podróżników, gdyż jeszcze tego samego dnia skorzystali z parku trampolin, parku linowego i ścianek wspinaczkowych.

Wyjazd wszystkim bardzo się spodobał i na pewno wspomnienia pozostaną na zawsze w ich w pamięci.

(Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej w Giżycku)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze