Streetworking Giżycko ma już 8 lat

0

27 września odbyły się 8 urodziny Streetworking Giżycko. Pedagodzy ulicy działają w ramach Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej w Giżycku, obejmując swoim działaniem trzy podwórka.

Po raz pierwszy spotkanie urodzinowe odbyło się na podwórku na ul. Jeziornej, gdzie przygotowano specjalne miejsce na poczęstunek z obowiązkowym tortem. Były także zabawy animacyjne z bańkami, tańcami, robieniem warkoczyków.   

Na urodziny przybył Burmistrz Giżycka Wojciech Karol Iwaszkiewicz, który przygotował dla dzieci upominki. Tradycyjnie tortem częstowała Dyrektor CPUIS Ewa Ostrowska, która podziękowała też kadrze za wspaniałą pracę.

Na podwórkach pracują Barbara Nowosielska, Monika Bystrzycka i Arkadiusz Sprung, którzy dbają o pokazywanie dobrych wartości dla dzieci i młodych ludzi, a także wspierają rodziny w przypadku wystąpienia różnych trudności wychowawczych.

We wcześniejszych latach streetworkerów wspierał też suprwizjer Michał Łebski, animatorzy, psycholog i edukator, często prowadzone są też zajęcia hortiterapeutyczne, dogoterapia i hipoterapia. Jest to praca całoroczna.

Źródło, fot.: Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej 

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze