Strażacy z powiatu giżyckiego oddali hołd kolegom z Ukrainy

0

W niedzielę, 20 marca punktualnie o godzinie 8:00 w swoich jednostkach i remizach, strażacy jednostek państwowych i ochotniczych straży pożarnej uczcili minutą ciszy ratowników z Ukrainy, którzy oddali swoje życie podczas służby w czasie wojny.

Oddanie hołdu strażakom z Ukrainy miało związek z apelem komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Andrzeja Bartkowiaka.

Apeluję do wszystkich strażaków PSP i OSP aby, w niedzielę 20 marca 2022 roku o godzinie 8.00 w jednostkach i remizach, uczcić minutą ciszy bohaterskich ratowników Ukrainy, którzy oddali swoje życie podczas służby w tych trudnych i dramatycznych dniach wojny. Polscy strażacy stanowczo sprzeciwiają się rosyjskiej agresji wobec integralności terytorialnej niepodległej i demokratycznej Ukrainy. Deklarujemy naszą solidarność oraz wsparcie całemu narodowi – napisał Andrzej Bartkowiak.

Na apel komendant głównego PSP odpowiedzieli strażacy w całym kraju. Hołd poległym kolegom z Ukrainy oddali również strażacy z terenu powiatu giżyckiego.

 

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze