Strażacy podsumowali rok 2017. Było mniej interwencji

0

26.02.2018 w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Giżycku odbyła się narada podsumowująca działalność tutejszej komendy.

W naradzie uczestniczyli: Warmińsko-Mazurski Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. mgr inż. Bogdan Wierzchowski, Starosta Giżycki Wacław Strażewicz, Prezes ZOP ZOSP RP w Giżycku Radosław Król , Burmistrz Miasta Giżycka Wojciech Karol Iwaszkiewicz, Wójt Gminy Kruklanki Bartłomiej Kłoczko, Wójt Gminy Miłki Barbara Mazurczyk, Komendant Powiatowy Policji w Giżycku mł.insp. Przemysław Rawa, Komendant wojskowej Straży Pożarnej w Giżycku mł. chor. Ernest Szukajt, Prezes MOPR Giżycko Zbigniew Kurowicki, przedstawiciele OSP powiatu giżyckiego.

Narada rozpoczęła się od wręczenie srebrnego medalu za zasługi dla pożarnictwa dla Pani Patrycji  Młyniec – nauczycielce ZSKŚiA w Giżycku za przygotowywanie młodzieży do turniejów OTWP i konkursów plastycznych. W dalszej części Komendant Powiatowy bryg. Jacek Baczewski podsumował działalność Naszej Komendy za rok 2017.

W roku 2017, w stosunku do 2016 roku, ilość interwencji podejmowanych przez strażaków zmniejszyła się o 8 %, z czego: pożary – spadek o 25 %, miejscowe zagrożenia spadek o 0,3 %.    Liczba pożarów jak i miejscowych zagrożeń, jakie wystąpiły w 2017 roku, była ściśle związana z warunkami atmosferycznymi i nasileniem ruchu turystycznego w poszczególnych miesiącach:

• największa ilość pożarów wystąpiła w miesiącu kwietniu, co spowodowane było wiosennym wypalaniem suchych traw.

• najwięcej miejscowych zagrożeń wystąpiło w miesiącu sierpniu, co związane było
z sezonowym wzmożeniem ruchu turystycznego oraz warunkami atmosferycznymi.
143 interwencji miało miejsce w komunikacji drogowej, silne i porywiste wiatry były przyczyną 108 interwencji. Podobnie jak w latach ubiegłych najwięcej zdarzeń miało miejsce na terenie miasta Giżycka, a najmniej na terenie gminy Kruklanki. W ponad połowie zdarzeń brały udział jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych. Nie odnotowano pożarów dużych i bardzo dużych.

Komendant Wojewódzki st.bryg. Bogdan Wierzchowski i zaproszeni gości podziękowali strażakom za wkład pracy i zaangażowanie w ochronie przeciwpożarowej powiatu giżyckiego.

Na zakończenie narady odbyło się uroczyste pożegnanie st.ogn. Jacka Cimochowskiego który zakończył służbę przechodząc na zaopatrzenie emerytalne.

Źródło, foto: Komenda Powiatowa PSP w Giżycku

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze