Strażacy ochotnicy rywalizowali o Puchar Wójta Gminy Giżycko (zdjęcia)

0

Z udziałem pięciu jednostek po dwuletniej przerwie odbyła się w niedzielę VIII. edycja Zawodów Ratownictwa Wodnego Strażaków Ochotniczych Straży Pożarnych. Druhowie rywalizowali w Parku Wodnym Wilkasy o Puchar Wójta Gminy Giżycko. W imprezie organizowanej przez Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji wystartowali strażacy z Kruklanek, Spytkowa, Miłek, Wydmin i Rynu.

Niedzielne przedpołudnie zawodnicy poświęcili na współzawodnictwo w pięciu atrakcyjnych konkurencjach: ratowaniu manekina na dystansie 50 metrów, holowaniu manekina rzeczką i sztafecie z pasem ratowniczym „węgorz” 4 x 25 metrów.

Nie brakowało wielu pozytywnych emocji, choćby z racji udziału w imprezie po raz pierwszy większej liczby kobiet, które do tej pory najczęściej reprezentowała jedna druhna.

Na najwyższym stopniu podium stanęła drużyna OSP Kruklanki, z czego niezmiernie cieszył się obecny na widowni wójt gminy Kruklanki Bartłomiej Kłoczko. Wyprzedziła ochotników z Rynu i Wydmin, a gospodarze ze Spytkowa oraz goście z Miłek musieli zadowolić się IV. i V. miejscem.

Statuetkę najstarszego uczestnika otrzymała Marlena Bereza z Wydmin, najmłodszego zaś Michał Doroszkiewicz ze Spytkowa.

To były moje pierwsze zawody, od kiedy wstąpiłam w szeregi OSP – zdradziła nam Joanna Zalewska z gminnej jednostki w Spytkowie, najmłodsza przedstawicielka płci pięknej. – Pierwsza konkurencja sprawiła mi troszkę trudności, ale druga była zdecydowanie łatwiejsza. Bardzo podobała mi się towarzysząca zawodom atmosfera.

Sędzia główny Arkadiusz Gij z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej podkreślił wielkie zaangażowanie zawodników.

Rywalizacja przebiegła bardzo sprawnie – podsumował. – Konkurencje były naprawdę wymagające, ale uczestnicy dobrze sobie z nimi poradzili. O wygranej zadecydowała dopiero sztafeta z pasem ratowniczym.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział we współzawodnictwie, które z widowni bacznie obserwowali, a później wręczali puchary, statuetki i medale wójtowie gmin Miłki, Kruklanki oraz Giżycko: Barbara Mazurczyk, Bartłomiej Kłoczko i Marek Jasudowicz.

(GOKiR Wilkasy)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze