fot. KPP Giżycko

W sezonie wakacyjnym funkcjonariusze Komendy Powiatowej PSP w Giżycku wraz z policjantami patrolowali jeziora znajdujące się na terenie powiatu.

Współpraca jest okazją do wymiany doświadczeń w zakresie prowadzonych działań i ustawowych obowiązków oraz występujących w sezonie wakacyjnym zagrożeń.

– Wspólne służby to także okazja do poznania ukształtowania jezior, szlaku żeglownego i możliwości poruszania się po nim – przekazuje st. kpt. Mateusz Pupek, oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Giżycku.

Przy okazji takiego patrolu strażacy i policjanci nie tylko pilnowali porządku na wodzie, ale także przypominali turystom jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą.

Dla strażaków jest to również okazja do przypominania osobom korzystającym z walorów turystycznych Mazur o podstawowych zasadach bezpieczeństwa takich jak bieżące obserwowanie pogody i alertów ostrzegawczych, wyposażeniu łodzi w niezbędny sprzęt ratowniczy oraz zwracaniu uwagi zwłaszcza na mniejsze jednostki pływające, dla których wywołanie falowania wymusza konieczność przeprowadzenia dodatkowych manewrów – dodaje st. kpt. Mateusz Pupek.

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze