Ćwiczenia ratownictwa wodnego/fot. KPPSP Giżycko

Zmiany służbowe JRG Giżycko zakończyły cykl szkoleń, których celem było przypomnienie zasad dotyczących ratownictwa wodnego. Podczas części teoretycznej przypomniano zasady prowadzenia i organizacji działań, jak również obowiązujące procedury i zasady BHP. Następnie miały miejsce zajęcia praktyczne na jeziorze Niegocin.

Zagadnienia poruszane podczas doskonalenia zawodowego zostały również wykorzystane podczas rzeczywistych działań. W ostatnich dniach funkcjonariusze włączeni w struktury Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego byli dysponowani do działań trzykrotnie na teren powiatu ełckiego. Dyspozycje dotyczyły poszukiwań osób na zbiornikach wodnych. Niestety dwojga z nich nie udało się uratować.

Giżyccy strażacy są przygotowani do działań i systematycznie utrwalają swoje umiejętności, jednak aby zachować pozytywne wspomnienia z wakacji, zachowajmy rozsądek podczas wypoczynku. Wysokie temperatury i piękna pogoda z pewnością przełożą się na ilość wypoczywających nad wodą. Nie należy przeceniać swoich umiejętności pływackich, jak i poruszania się łodziami – przekazuje st. kpt. Mateusz Pupek, oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Giżycku.

Pamiętajmy również o tym, aby obserwować komunikaty pogodowe i ostrzeżenia meteorologiczne zwłaszcza podczas wypoczynku pod żaglami. Komunikaty meteorologów są na tyle dokładne, że pozwalają na bezpieczne przypłynięcie do portu.

W minionym roku strażacy powiatu giżyckiego interweniowali również do łodzi, których pokład został objęty pożarem. Warto zadbać o przeprowadzenie niezbędnych napraw i przeglądów jednostek pływających – dodaje st. kpt. Mateusz Pupek.

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze